Z wizytą u Fanny Moizant

Przed sześcioma laty Fanny Moizant założyła sklep internetowy Vestiaire Collective sprzedający odzież vintage. Dziś ta przedsiębiorcza Francuzka mieszka z rodziną w Londynie. Fanny oprowadza nas po swoim londyńskim mieszkaniu, które już od wejścia zdradza dwie największe pasje właścicielki: modę i sztuki wizualne.

westwing-kolaz-fanny-moizant
Fanny Moizant kocha Fitzrovię, barwną dzielnicę Londynu, w której poczuła się jak u siebie

Jak określiłabyś swój styl?

Moje podejście do stylu w przypadku mody i wnętrzarstwa jest podobne: „mniej znaczy więcej”. Lubię łączyć wyraziste ubrania, które przyciągają uwagę, z nieśmiertelnymi klasykami.

Opisz swój dom w trzech słowach.

Szykowny, współczesny i nieco vintage.

westwing-fanny-moizant-stolik
westwing-fanny-moizant

Jakie jest twoje ulubione miejsce w domu?

Uwielbiam swój salon na górnym piętrze. Jest połączony z dwoma tarasami, z których rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Londyn. Spędzam tam dużo czasu, pracuję inspirując się widokami. W letnie dni urządzamy sobie barbecue na tarasie w rodzinnym gronie i podziwiamy zachód słońca.

westwing-fanny-moizant-homestory18

Posiadasz coś, bez czego nie wyobrażasz sobie życia? Na przykład jakieś pamiątki?

Na honorowym miejscu w domu moich rodziców stała komódka z 36 szufladami. Kiedyś należała do fryzjera, który przechowywał w niej swoje przybory. Dziś zdobi moje mieszkanie. Nie mogę się na nią napatrzeć!

westwing-fanny-moizant-vestiarire-collective

Z czego czerpałaś inspirację przy urządzaniu domu?

Wynajmuję ten dom, więc staram się, żeby wszystkie sprzęty były lekkie i subtelne. Na początku próbowałam wyłapać słabe punkty apartamentu i zamaskować je, podkreślając jednocześnie to, co dobre. W tym przypadku podkreśliłam piękno okien w oryginalnych, stylowych ramach.

westwing-fanny-moizant

Na co nigdy się nie zgodzisz urządzając dom?

Nie lubię stawiać na jedną markę lub styl. Wolę mieszać stare z nowym.

westwing-fanny-moizant

Jak urządziłaś pokój dzieci?

Przede wszystkim zwracałam uwagę na to, czym się interesują. Moja córka Louise uwielbia czytać, dlatego przygotowałam dla niej kącik czytelniczy. Z kolei Jeanne kocha gry i zabawy, stąd tyle kolorowych pudełek, gdzie wszystko leży posegregowane.

westwing-fanny-moizant

Jak dbasz o porządek w szafie?

Wszystko powinno mieć swoje miejsce. Zwykle dbam o to, żeby to, co potrzebne w danym sezonie, mieć pod ręką. Inne rzeczy przechowuję w pudełkach. Ubrania układam rodzajami i kolorami. Ważne są także regularne porządki. Jeśli czegoś nie miałam na sobie od półtora roku, musi zniknąć!

westwing-fanny-moizant

Za co kochasz swoją dzielnicę?

Mam dużo szczęścia, bo udało mi się wprowadzić tam, gdzie kiedyś mieszkała Virginia Woolf. Fitzrovia przy Charlotte Street to miejsce, które tętni życiem. Szkoła dziewczynek znajduje się w pobliżu, podobnie jak biura Vestriaire oraz dworzec Eurostar. Często podróżuję do Paryża, dlatego to dla mnie takie ważne. W okolicy znajdują się także Soho, ryneczek Marylebone, Mayfair i Regents Park. Czy można chcieć więcej?

westiwing-fanny-moizant
westwing-fanny-moizant-homestory19
westwing-fanny-moizant

W Twoim domu znajduje się wiele ciekawych dzieł sztuki. Jaki jest Twój ulubiony artysta?

Jestem pod ogromnym wrażeniem Pierra Soulagesa. To niesamowite, jak umie bawić się światłem używając tylko czerni! W moim apartamencie znajdziemy także zdjęcia Damona Heatha. Muszę przyznać, że fotografia to moja ulubiona forma sztuki.

westwing-fanny-moizant

Co kupiłaś ostatnio na Vestiaire Collective?

Piękny, kaszmirowy sweter od Céline.

westwing-fanny-moizant-homestory8

Twój „must-have” na ten sezon?

Zwykle stronię od rzeczy, które będą mieć wszyscy. Wybieram klasyki, które się tak szybko nie zestarzeją i łączę je z wyrazistymi dodatkami.

Jak wpadłaś na pomysł założenia VC?

Sześć lat temu zauważyłam, że ludzie wyprzedają na swoich blogach ubrania z poprzednich sezonów. Brakowało jednak strony, która potwierdziłaby, że rzeczy są autentyczne i sprawiedliwie je wyceniła w zależności od ich stanu. Przeszukałam szafy znajomych i wybrałam wszystko, w czym już nie chodzili, a co nadawało się do sprzedaży. Tak właśnie powstało Vestiaire Collective.

westwing-fanny-moizant
westwing-fanny-moizant

Co poradzisz kobietom, które chcą odnieść sukces?

Sukces rzadko jest osobistą zasługą. Zwykle zawdzięczamy go grupie. Ważna jest także pasja – trzeba kochać to, co się robi. Warto także słuchać innych. Prowadzenie własnego biznesu to niekończąca się lekcja, więc dobrze jest mieć otwarte oczy.

Zdjęcia: VC

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline