Z wizytą u Jasmin Taylor

Jasmin Taylor, z pochodzenia Persyjka, obecnie mieszkanka Berlina, to kobieta sukcesu. Sześć lat temu założyła własną agencję turystyczną JT Touristik, która od razu zaczęła cieszyć się ogromną popularnością. Westwing miało okazję odwiedzić Jasmin w jej pięknym domu.

westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor
W zeszłym roku Jasmin Taylor została uhonorowana nagrodą iF Design Award za świetną prezentację marki.

1. Jak długo mieszkasz w swoim obecnym domu?

W 2011 roku przenieśliśmy do Niemiec firmę, a w 2013 roku wreszcie udało mi się urządzić moje obecne mieszkanie. Teraz w tym samym miejscu mieści się siedziba firmy i mój własny dom.

westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-4
westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-12

2. Jak znalazłaś ten budynek?

Mój brat zobaczył kiedyś szyld „na sprzedaż” na tym budynku. Od razu się w nim zakochałam. Został zbudowany w 1887 roku, a jego projekt przygotowała kobieta, co w tamtych czasach było dość wyjątkowe. Poczułam związek z tym miejscem, a to ważne, kiedy ktoś podróżuje tak często, jak ja.

westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-3
„Kiedy mój brat odkrył tę willę, nie była w najlepszym stanie, ale wiedziałam, że coś da się z tym zrobić”.

3. Co jest dla Ciebie ważne podczas urządzania wnętrz?

Nigdy nie zapominam o kulturach, w których się wychowałam. Zależało mi na tym, by połączyć wpływy perskie z nowoczesnym, prostym stylem. Ważna była także domieszka „berlińskiej przytulności” (Berliner Gemütlichkeit). Moje mieszkanie jest nie tylko piękne, ale także bardzo wygodne i przyjemne.

westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-5

4. Czy współpracowałaś z projektantem wnętrz?

Projekt mojego domu został wykonany przez Holgera Hansena z firmy Hans Winkler and Karim El-Barbari. Wyjaśniłam, na czym najbardziej mi zależy i w jakiej atmosferze pragnę żyć. Podkreśliłam wagę przytulności, porządku, przestrzeni i modnej estetyki. Rezultat tej współpracy napawa mnie dumą.

5. Czym się inspirowałaś?

W tej willi znajdziemy odzwierciedlenie różnych etapów mojego życia. Orientalne płytki w kuchni przypominają mi moją ojczyznę, jej styl i architekturę. Dzieciństwo kojarzy mi się z dekoracyjnymi perskimi dywanami w domu moich rodziców. Jedwabie i lampy także stanowią echo moich irańskich korzeni. Dziś wszystko przybrało nieco inną formę: bardziej okrojoną, czystszą, symetryczną. Przywiązanie do wspomnień charakteryzuje mój styl wnętrzarski.

westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-8
westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-10
„Zależało mi na tym, by Persja była obecna w moim berlińskim domu. Dlatego perskie dywany znajdują się w każdym pomieszczeniu”.

6. Gdzie najbardziej lubisz spędzać czas?

Na balkonie, zwłaszcza w porze śniadania lub brunchu! Widok mojego przepięknego ogrodu napełnia mnie radością. Kiedy pogoda nie sprzyja, siadam przy stole obok okna wykuszowego i czuję się tak, jakbym była na zewnątrz.

westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-2

7. Jak określiłabyś swój styl?

Spotkanie Persji z Prusami.

8. Czego nie może zabraknąć w Twoim domu?

Garderoby stanowiącej osobne pomieszczenie. Zawsze mi tego brakuje, kiedy podróżuję.

westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-11
Każdy wnętrzarski szczegół w tym mieszkaniu został starannie zaplanowany, a plan – dokładnie zrealizowany. Podstawą sukcesu było zaufanie Jasmin do projektantów.

9. A co kochasz najbardziej?

Ogród! Latem przenosi się tam moje życie. Bliskość firmy wszystko mi ułatwia – biura JT Touristik znajdują się dolnych piętrach, więc zawsze mogę oddać się pracy nie tracąc przy tym prywatności.

10. Co poradzisz urządzającym wnętrza?

Wykorzystujcie swoje ulubione sprzęty, odwołujcie się do wspomnień, twórzcie miejsca sprzyjające odpoczynkowi. Dom to miejsce nie tylko na mapie!

11. Przywiozłaś ze sobą jakieś pamiątki?

Tak: złoty samowar po babci. Jest w naszej rodzinie już od wielu pokoleń.

westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-9

12. Z jakimi wyzwaniami związane jest urządzanie domu?

Najważniejsza jest cierpliwość. Porozumienia, propozycje i poprawki zabierają dużo czasu. Warto trwać przy pierwotnym pomyśle, ale być otwartym na porady ekspertów. To bardzo osobisty proces, ale czasem można odnaleźć siebie w zupełnie nowych projektach.

westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-13
westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-14
„Zawsze chciałam zajmować się biznesem. Cenię ducha przedsiębiorczości i przywiązuję dużą wagę do zasad e-commerce”.

13. Opowiesz nam o swojej firmie?

W 2002 roku, kiedy zaczynałam, w Internecie najlepiej sprzedawały się książki, płyty i podróże. Podróże i wycieczki to mojs pasja, dlatego wybrałam tę opcję. JT Touristik oferuje wakacje last minute, wakacje all inclusive, pobyty w hotelach i wycieczki do ponad 150 różnych miejsc i 13 000 hoteli na świecie. Jesteśmy ekspertami jeśli chodzi o wyjazdy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a zwłaszcza Dubaju i Abu Dabi.

14. Różowy to kolor Twojej firmy: co oznacza dla Ciebie róż?

Różowy symbolizuje kobiecość, uczuciowość, a przy okazji to barwa sygnalizacyjna. Zwykle kobiety decydują o tym, dokąd wybrać się na urlop, dlatego ten kolor okazał się idealny dla mojej agencji JT Touristik. Często ubieram się różowo. Jestem przykładem chodzącej marki.

Zdjęcia: Westwing Home&Living

 

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline