Z wizytą u Jenny Knäble — letnia aranżacja balkonu

letnia aranżacja balkonu


Kiedy słońce praży jak w tropikach, najlepszym miejscem na spędzenie dnia jest niewątpliwie plaża lub taras. My zdecydowaliśmy się na to ostatnie. Na usytuowanym na dachu jednego z frankfurckich domów tarasie upał doskwierał nam jeszcze dotkliwiej. Ale nic nie szkodzi! Jenny błyszczała jak gwiazda, a my byliśmy całkowicie oddani naszej misji: przygotowaniu tarasu na lato.

jak urządzić balkon na lato

Zabiegana Jenny nieustannie podróżuje między Kolonią a Frankfurtem. Nie przeszkodziło jej to jednak w wybraniu eleganckiego zestawu mebli na taras. Potraktowaliśmy je jako bazę do naszej aranżacji. Prawdziwa praca miała się jednak dopiero zacząć. Brakowało roślin i dodatków, które zbudowałyby bardziej relaksujący klimat.

modny balkon krok po kroku

Co jest na czasie: meble o subtelnym, lekkim designie, podobne do tych, które wybrała Jenny. Postaw na minimalizm, który nada aranżacji bardziej niezobowiązujący charakter i sprawdzi się nawet na niewielkim balkonie.

Styl aranżacji

modna aranżacja balkonu
z wizytą u jenny knaeble

Delikatne boho, czyli wakacyjny, sprzyjający relaksowi styl, akcentuje subtelne połączenia kolorów, beżu, bieli i szarości z żywymi, pomarańczowymi i złotymi akcentami. Połyskliwe dodatki wprowadzają powiew elegancji. Werdykt Jenny? — Zawsze lubiłam boho, ale wasza lekka aranżacja na lato jest nie do pobicia. Bardzo elegancka i w moim guście.

Dywan na balkon

jak zaaranżować kolorowy balkon
świece na balkon

Wykorzystaliśmy duży dywan, aby połączyć różne elementy aranżacji i nadać jej bardziej spójny wygląd. Specjalnie dla Jenny postaraliśmy się o wesoły, kolorowy wzór.

Porada Westwing: Dywaniki przeznaczone do dekoracji na zewnątrz są odporne na blaknięcie i nie straszne im nawet największe letnie burze. Jeżeli dywanik przesiąknie wodą, rozwieś go na balkonie, aby wysechł również od spodu.

Rośliny

Wizyty Westwing
ozdobne rośliny na balkon
tropikalna aranżacja balkonu

Uwielbiamy bukiety kwiatów, ale w przypadku aranżacji balkonu lepiej zdecydować się na rośliny zielone. Duże sukulenty znoszą nawet najgorętsze słońce i idealnie nadają się dla zabieganych osób, takich jak Jenny. Świetnie wyglądają też palmy i paprocie w doniczkach.

Praktyczne dodatki

elegancki balkon w stylu boho

Na każdym balkonie sprawdzą się ceramiczne podnóżki, które można wykorzystać również jako siedziska lub stoliki. Na tarasie Jenny zestawimy ze sobą kilka prostych klasycznych modeli z tymi bardziej nietypowymi — na przykład w formie słonia. W przypadku dużej liczby gości pojawią się dodatkowe miejsca do siedzenia.

hamak na balkon w stylu boho
letnia aranżacja balkonu w stylu boho

Zdjęcia: Westwing

Agnieszka Adamczyk

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline