Amsterdam i Westwing: z wizytą u Reinout

Podczas urządzania nowego mieszkania w Amsterdamie Reinout de Roos odkrył Westwing. Okazało się, że mógł tam znaleźć wszystko, czego potrzebował, by wnętrza wyglądały wyjątkowo. Dziś Reinout jest nie tylko członkiem klubu Westwing, ale także jego pracownikiem, menedżerem kategorii. Postanowiliśmy go odwiedzić.

Westwing-Reinout-wizyta-w-Amsterdamie-10

Amsterdam Oud West to bez wątpienia ulubiona dzielnica Reinout. „Ta część miasta słynie z niepowtarzalnej, wyluzowanej atmosfery. Choć można poczuć się tutaj jak na wsi, nie brakuje rozrywek”. Reinout bardzo się ucieszył, kiedy znalazł mieszkanie właśnie w tej części miasta.

Westwing-Reinout-wizyta-w-Amsterdamie-2

Z kluczami do nowego królestwa w ręku Reinout wyruszył na swoją wnętrzarską wyprawę. „Zanim się przeprowadziłem, nie dbałem o to, jak mieszkam. Urządzając nowe wnętrza dowiedziałem się, jak łączyć meble i dodatki w różnych stylach”. Reinout określa swój styl jako retro-scandi. Uważa także, że wnętrza powinny wyglądać świeżo.

Westwing-Reinout-z-w-wizyta-w-Amsterdamie-collage

By znaleźć inspirację Reinout przeglądał strony internetowe i odwiedzał sklepy meblarskie. „Po kilku niezbyt udanych próbach odnalezienia weny mama poleciła mi stronę Westwing. To była cenna wskazówka! Krzesła w jadalni, stoliki pomocnicze, lampy i komoda w hiszpańskim stylu to moje westwingowe zakupy. Co równie ważne – wkrótce zacząłem pracować w Westwing!”

Westwing-Reinout-wizyta-w-Amsterdamie-1

Nie sposób nie zwrócić uwagi na drzewo stojące w salonie Reinout. „Chciałem, żeby znalazło się tutaj coś, co żyje i rośnie. W zeszłym roku dostałem ten okaz w urodzinowym prezencie od rodziny i znajomych. Żaden mebel ani żaden inny przedmiot nie ma dla mnie takiej wartości jak to drzewo. Nie wiem jak, ale z pewnością zabiorę je wszędzie tam, gdzie się przeprowadzę”.

Westwing-Reinout-wizyta-w-Amsterdamie-8
Westwing-Reinout-wizyta-w-Amsterdamie-6
westwing-z-wizyta-u-reinout-amsterdam

Innym ciekawym elementem wyposażenia domu Reinout jest półka, która wisi nad kuchennym blatem. „Chciałem zawiesić coś nad blatem, ale byłem niezwykle wymagający. Półka miała nie przeszkadzać w pracy, nie zajmować zbyt wiele miejsca i jednocześnie pomieścić wszystko, co trzeba. Okazało się, że takich półek nie ma! Dlatego zaprojektowałem własną wersję, a zaprzyjaźniony stolarz wykonał ją specjalnie dla mnie. Dziś to mój ulubiony element wyposażenia kuchni”.

Westwing-Reinout-wizyta-w-Amsterdamie-4

Zdjęcia: Westwing Home & Living

 

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline