Z wizytą u Richarda Halberstadta z firmy Zuiver

Produkty Zuiver można rozpoznać już z daleka. W Westwing byliśmy naprawdę ciekawi, jacy są twórcy tej niezwykłej marki, która odgrywa znaczącą rolę w tworzeniu stylu holenderskich wnętrz. Jakiś czas temu odwiedziliśmy dyrektor artystyczną firmy Zuiver, Caroline van Helze, w jej domu w Amsterdamie. Tym razem złożymy wizytę Richardowi Halberstadtowi, jednemu z czterech właścicieli Zuiver odpowiedzialnemu za produkcję i rozwój firmowych kolekcji.

westwing-zuiver-richard-w-domu

Co lubi Richard? „Uwielbiam łączyć nowoczesne meble z antykami. Jestem wiernym fanem stylu eklektycznego. Na toaletce ustawiłem drewniane rzeźby z Jawy, które dostałem w prezencie od dziadka. Na jednej ze ścian wisi modernistyczny obraz Roba Scholtena, a tapety pochodzą z kolekcji Van Gogha. Wszystko doskonale pasuje do nowoczesnej, skórzanej sofy. W przypadku wnętrz nie lubię przestrzegać zasad”.

westwing-z-wizyta-u-richarda-z-zuliver

Miejsce, które Richard lubi najbardziej, wcale nie znajduje się w domu. „Kiedy tylko wychodzi słońce, rozsiadam się w wygodnym worku do siedzenia na tarasie za moim domem. Wkładam grubszy sweter, popijam kawę z ogromnego kubka i czytam gazetę. Spędzam tu większość pięknych poranków”. Richard ma nie tylko swoje ulubione miejsce, ale także przedmiot. „Fotel Doulton jest po prostu bezkonkurencyjny. Chciałem stworzyć szerszą wersję krzesła OMG. W Mediolanie od razu postanowiliśmy wykorzystać także inne tkaniny i ściegi. Tak powstał ten Doulton”.

westwing-zuiver-praca-wre
Westwing-Zuiver-035

Richard wie niejedno o dobrym stylu, dlatego nie zawahaliśmy się poprosić go o kilka rad. „Nie bójcie się kolorów. Ja uwielbiam się nimi bawić. Ściany mogą mieć barwy tęczy, pod warunkiem, że zasłony i ramy okienne będą wtedy utrzymane w naturalnych kolorach”.

Westwing-Zuiver-030

W pracy i w domu Richard ciągle poszukuje nowych rozwiązań i pomysłów. „Staram się nie dotrzymywać wierności jednemu stylowi. Wolę zaskakujące aranżacje i połączenia”.  Ten utalentowany i szalenie kreatywny mężczyzna czerpie inspiracje z podróży, otaczającego świata, mody, a nawet jedzenia. „To dziedziny, w których ciągle coś się zmienia”.

westwing-krzesło-doulton

Widząc wnętrza, które urządził Richard, nie sposób zapytać o markę Zuiver. Co sprawia, że jest tak wyjątkowa? „Nie znam innej firmy, której kolekcje byłyby tak zróżnicowane”. Produkty Zuiver zawsze zaskakują i… bawią. „To, co tworzymy, ma być nie tylko stylowe i piękne, ale także mieć przystępną cenę”. Twórcy produktów Zuiver są zadowoleni ze swoich produktów dopiero wtedy, kiedy klienci są nimi zachwyceni – tak właśnie było w przypadku lampy Tripod Wood White. „Jest elegancka, a zastosowane w niej rozwiązania techniczne – niezwykle pomysłowe. Metalowe nogi zostały pokryte drewnem. Jestem bardzo dumny z tego projektu”.

westwing-richard-z-zuiver-w-pracy

Richard widzi przyszłość firmy w jasnych barwach. „Mam nadzieję, że współpraca z naszymi partnerami w Europie będzie układać się pomyślnie i marka stanie się globalnie rozpoznawalna. Miło będzie podbić świat! Chciałbym, żeby nasi klienci cieszyli się produktami Zuiver także za 10 lat”!

Zdjęcia: Westwing Home & Living

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline