Z wizytą u Caspera Reindersa

Kapryśny, ekscentryczny, dziwny i zarazem uroczy – taki jest dom Duńczyka, Caspera Reindersa. Casper Reinders zamienił swój apartament przy Keizersgraacht w Amsterdamie w niezwykły gabinet osobliwości.

01_Casper-Reinders

Casper Reinders jest projektantem i właścicielem znanych restauracji w Amsterdamie. Na co dzień wraz z rodziną zajmuje ogromy loft przy Keizersgracht, najszerszym kanale Amsterdamu.

Każdy, kto tam wejdzie, trafia do innego świata, świata miejskich wpływów połączonych z nutami Rock’n’rolla i niebanalnymi meblami. Ten ekscentryczny mix pozwala już od progu poczuć nieodparty nonkonformizm i fascynujący absurd tych wnętrz.

02_Casper-Reinders
03-Casper-Reinders

Jakim mottem kierował się Casper urządzając swoje mieszkanie? Meble muszą być pokryte warstewką patyny. Im starsze, tym bardziej wyjątkowe i lepsze! Tylko najlepsze sprzęty, które przetrwały długie lata, z dumą noszące ślady zużycia, potrafią zainteresować Caspera. Fascynuje go chorobliwy urok rzeczy, niezwykłe okazy kolekcjonerskie, takie jak kły hipopotama lub morsa, wypchane nietoperze, dwustuletnie igły do robienia tatuaży, czaszki oraz inne osobliwości. Nic nie jest zbyt dziwne!

04-Casper-Reinders
05-Casper-Reinders

„Wszystko, co mam, zbierałem przez lata, odkupiłem od innych kolekcjonerów lub starych ośrodków nauki. Mam tu nawet ptaszysko z 1927 roku. Interesują mnie jedynie rzeczy, które mają ponad 60 lat”. Casper interesował się wyjątkowymi okazami sztuką i antykami już od dziecka. Bardzo lubi także japońskie i chińskie akcenty.

06-Casper-Reinders
07-Casper-Reinders

Wyjątkowe meble i dekoracje, pieczołowicie zbierane przez lata, żyją własnym życiem i stanowią nieodłączną część magicznego świata Caspera. Wszystko, co znajduje się w tym domu, podkreśla niezależność właściciela, w tym czarne ściany i nieśmiertelne klasyki jak La Chaise Eamsów.

08-Casper-Reinders
09-Casper-Reijnders
09-Casper-Reinders

Dom Caspera nigdy nie śpi. „Kolekcjonerstwo to moja pasja. Zajmuję się nim od wielu lat i nigdy nie przestanę. Co tydzień dodaję tu coś nowego – ale mój styl pozostaje niezmienny”.

Zdjęcia: FEMQUE SHOOK

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline