Z wizytą u Lenneke Kooijman

Lenneke Kooijman projektuje misterną, subtelną biżuterię pod marką Lennebelle. Jej małe dzieła sztuki są bardzo kobiece, proste i jednocześnie wyrafinowane. Nic dziwnego, że również jej piękny dom w Rotterdamie przypomina delikatny klejnot. Odwiedzimy Lenneke, która opowie nam o swoim stylu życia.

Kortekade_62b_-_Rotterdam_-_Woonkamer-IV_-_Joey_van_Dongen
Sofa stanie się wygodna i przytulna, jeśli ułożysz na niej górę poduch. Łącz kolory naturalne z wyrazistymi dla ciekawszego efektu.

Lenneke i jej chłopak z determinacją poszukiwali nowego, wymarzonego mieszkania. „Zależało nam na lekko skrytym wejściu, dużej łazience, oknach z witrażami, kominku, otwartej kuchni i ciekawej okolicy”. Wszystko to, czego pragnęli, znaleźli w starym, pięknym domu w Rotterdamie. Wysokie sufity i jasne pokoje są dodatkowymi zaletami tego miejsca.

Kortekade_62b_-_Rotterdam_-_Keuken-III_-_Joey_van_Dongen
piękny dom zieleń
Kuchnia Lenneke to połączenie bieli, zieleni i naturalnego drewna. Zapomniane odcienie zieleni mogą powrócić – wystarczy wybrać atrakcyjne dodatki.

„Uwielbiam czyste, dobrze rozplanowane wnętrza” – mówi Lenneke, ale zaraz dodaje, że osiągnięcie ładu w jej przypadku wcale nie jest takie proste. „Łapię się na tym, że zawsze przemycam kilka kolorowych dodatków. Barwy są dla mnie bardzo ważne”. Przyjaciel Lenneke ceni modernizm, dlatego salon tej kreatywnej pary to stylistyczna mieszanka. Jest nowoczesny, biały, ale jednocześnie bardzo przytulny.

piękny dom jadalnia
piękny dom dywan
Dywan to nie tylko ozdoba podłogi, ale także prosty sposób, by wytyczać w mieszkaniu funkcjonalne strefy.

„Nie ma nic złego w kolekcjonowaniu najróżniejszych rzeczy”. – zapewnia Lenneke – „Wiele przedmiotów, które znajdują się w moim domu wyszperałam na pchlich targach, w sklepach z antykami lub z używanymi rzeczami”. Przewijak córki Lenneke, Lore, został zrobiony z desek, które Lenneke znalazła na ulicy. „Moje biuro przypomina domowe muzeum. Eksponuję wszystko, co mogę”.

piękny dom komoda Lenneke
Łącz i mieszaj różne barwy i wzory. Jeśli bazą jest biel, wszystko jest dozwolone!

Wśród wielu pięknych rzeczy stoi także ulubiony mebel Lenneke. „To komoda, którą dostałam od rodziców na trzydzieste urodziny. Ma wyjątkowe drzwiczki przypominające żaluzje. W domu rodziców stała podobna czarna komoda, którą zawsze chciałam mieć, ale w zamian dostałam tę”.

piękny dom sypialnia Lenneke 2
piękny dom - sypialnia Lenneke
Miedź i drewno doskonale prezentują się w białych wnętrzach.

Ulubiony pokój Lenneke? Sypialnia! I to nie dlatego, że Lenneke lubi się wysypiać. „Nasza najmłodsza córka śpi z nami w sypialni. Teraz to także plac zabaw. Poza tym sypialnia to jedyne pomieszczenie, w którym zachowały się oryginalne sztukaterie na suficie. Mamy tu też schody, które prowadzą na taras na dachu”.

Zdjęcia: Westwing

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline