Z wizytą u Michaeli: dekorujemy mieszkanie na Boże Narodzenie

Dziś „Westwing” gości w mieszkaniu Michaeli Búranovej, w Šaľi, starym niedużym mieście na Słowacji. Michaela prowadzi swój blog, a oprócz tego pracuje nad stworzeniem własnej marki – House of 30 Roses, gdzie będzie można kupić, zaprojektowane i wykonane przez nią, pachnące świece sojowe oraz inne dekoracje. Prace ręczne Michaela lubiła od dzieciństwa, a teraz swoją pasją będzie mogła podzielić się z innymi. „Jestem typem osoby, która ciągle ma nowe pomysły i musi je zrealizować. Moja głowa wciąż pracuje i tworzy”. Ta zasada dotyczy też jej bloga.

Mieszkanie Michaeli również robi wrażenie. Jest przytulne i stylowe. Jak długo urządzałaś swoje mieszkanie? – pytamy w progu.

Aranżowanie domu nie jest zajęciem łatwym. Prawie trzy miesiące zajęło mi poszukiwanie odpowiedniego żyrandola. Kiedy wreszcie, na jakiejś stronie, znalazłam taki, który mi się spodobał, okazało się, że producent zaprzestał działalności… I poszukiwania musiałam zacząć od nowa… Spory dylemat mieliśmy też z kanapą. Na początku chcieliśmy kupić małą sofę, ale po wizycie przyjaciół, uznaliśmy, że większa będzie znacznie bardziej odpowiednia. I to była dobra decyzja.

Jakich zasad należy przestrzegać urządzając mieszkanie?

Po pierwsze: nie śpieszyć się. Nie musisz mieć wszystkiego od razu. Czasem na wymarzony mebel warto poczekać. Nocnych stolików szukałam na przykład przez kilka miesięcy i ostatecznie znalazłam je na Westwing! Moje mieszkanie stale jest w fazie aranżowania, chociaż w zasadzie niczego w nim nie brakuje. Ale ja ciągle mam w głowie nowe pomysły…

Z czego jesteś najbardziej dumna?

Największą dumą napawa mnie regał, na którym stoi telewizor. Zrobiłam go razem z moją mamą. Pracowałyśmy przez cały dzień, ale – ile razy na niego spojrzę – wiem, że było warto. Zawsze marzyłam o takim meblu.

Zbliża się Boże Narodzenie. Jak spędzasz święta?

Boże Narodzenie spędzamy w domu, w kręgu najbliższych przyjaciół i rodziny. Gwiazdka to święta, które bardzo lubimy. Najpiękniejszy czas w roku.

Śledzisz świąteczne trendy?

Nie, raczej nie. Aranżując dom zawsze kieruję się tym, co lubię i wybieram to, co pasuje do mojego mieszkania.

W tym roku Michaela udekorowała choinkę produktami Westwing, które znajdziesz w tej kampanii: Wnętrze shabby chic.

Jakie są tradycje świąteczne na Słowacji?

 W święta staramy się odpoczywać. Przygotowania muszą być ukończone przed wigilią. W wigilię od rana słuchamy ulubionych kolęd, oglądamy też świąteczne programy w telewizji i przygotowujemy wieczerzę. Zasiadamy do niej wieczorem. Po niej zwykle idziemy na spacer. Rozmawiamy, wspominamy różne chwile, opowiadamy o swoich marzeniach, snujemy plany na przyszłość. A po powrocie ze spaceru bezkarnie można już zajrzeć pod choinkę… 

Autor tekstu: Monika Alberovská we współpracy z Michaelą Búranovą , foto: Michaela Búranová
Tłumaczenie: Gabriela Wilczyńska

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline