Marmurowe rzeźby

Marmurowe rzeźby

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Marmurowe rzeźby-poradnik Westwing

Obcowanie ze sztuką ma wiele zalet. Przede wszystkim koi ona nerwy oraz uwrażliwia. Dlatego też warto umieścić w swoim wnętrzu na przykład marmurowe rzeźby. Mają one atrakcyjny dla oka wygląd oraz nadają pomieszczeniu prestiżu. Wspaniale prezentują się zarówno w skandynawskich, jak i prowansalskich wnętrzach. Modele te można również umieścić na dworze, ponieważ marmur jest odporny na opady atmosferyczne. Należy jedynie pamiętać o jego regularnym impregnowaniu. Jednak nawet jeśli na marmurze będzie widać upływ lat, dodaje mu tu wyjątkowego charakteru. Podpowiadamy, dlaczego marmurowe rzeźby to klasyczne i stylowe przedmioty, które są wspaniałą ozdobą wnętrz, jak i ogrodów. Zadowolą one gusta nawet najbardziej wymagających miłośników designu!

Marmurowe rzeźby do ogrodu

Ogród sprzyja relaksowi. Warto więc umieścić w nim marmurowe rzeźby, które sprawią, że spędzanie czasu w tym miejscu okaże się jeszcze przyjemniejsze. Figury te bowiem nadają się nie tylko do ozdoby wnętrz, ale równie pięknie prezentują się także na zewnątrz. Marmur to materiał, który jest odporny na kaprysy pogody. Należy jednak pamiętać, aby regularnie poddawać go odpowiedniej impregnacji. Wtedy będzie można cieszyć się efektowną ozdobą ogrodu przez długie lata.

Popularnością cieszą się marmurowe rzeźby w kształcie dużych kielichów. Mogą one wtedy pełnić rolę donicy. Jak widać, oprócz atrakcyjnego wyglądu, figury są również funkcjonalne w ogrodowej przestrzeni.

Marmurowe rzeźby

Marmurowe rzeźby

Marmurowe rzeźby w skandynawskim oraz prowansalskim wnętrzu

Marmurowe rzeźby zazwyczaj mają biały lub beżowy kolor. Dlatego też są idealnym dodatkiem do skandynawskiego oraz prowansalskiego wnętrza.

Styl skandynawski to połączenie minimalizmu, stonowanych kolorów oraz naturalnych materiałów. Dlatego też marmurowe rzeźby to wspaniały dodatek do wnętrz rodem ze Skandynawii. W tym wypadku warto wybierać figury w charakterystycznych dla tego stylu kształtach — poroża, drzewa, zwierzęta, geometrycznie kształty. Dzięki nim pomieszczenie nabierze zupełnie nowego charakteru.

W prowansalskich wnętrzach lepiej sprawdzą się marmurowe rzeźby w kształcie kwiatów, postaci, zwierząt, popiersi. Nadadzą one pomieszczeniu romantycznego charakteru i sprawią, że stanie się ono bardziej przytulne. W tego rodzaju wnętrzach lepiej sprawdzają się postarzane modele oraz te w beżowym kolorze, ponieważ bardziej wpisują się w filozofie prowansalskiego stylu.

Marmurowe rzeźby to elementy sztuki. Warto umieszczać je we wnętrzu, ponieważ takie dzieła mają zbawienny wpływ na doznania estetyczne.