Meble kuchenne klasyczne

Meble kuchenne klasyczne

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Meble kuchenne klasyczne-poradnik Westwing

Styl klasyczny to eleganckie połączenie mebli delikatnie stylizowanych na modele z poprzednich epok ze współczesną teorią zagospodarowania wnętrz i nowoczesnymi technologiami. Wnętrza klasyczne są ostoją ładu i porządku. Zachwycają przemyślanym zestawieniem elementów oraz wyważoną kolorystyką. Styl klasyczny tak samo dobrze sprawdza się w salonie, sypialni i w kuchni. W tej ostatniej, na szczególną uwagę zasługują meble kuchenne klasyczne. Dzięki nim to pomieszczenie staje się niezwykle stylowe i funkcjonalne jedocześnie.

Jak wybrać meble kuchenne klasyczne? Podpowiadamy!

Kuchnia w stylu klasycznym

W kuchni w stylu klasycznym, na pierwszy plan wysuwa się elegancki i nieco dekoracyjny charakter pomieszczenia. Nowoczesne sprzęty, które się do niej wstawia zwykle są schowane pod drewnianą zabudową lub mają design, przywołujący na myśl dawne epoki. Przykładem może być kuchenka lub lodówka retro.

W kuchni w stylu klasycznym dominują stonowane kolory. Zwykle jest to kremowy, brąz i biel. Takie barwy mają nie tylko meble, ale także ściany, podłogi i dekoracje. To połączenie sprawia, że wnętrze staje się przytulne, a elegancka aranżacja sprawia, że gotowanie w takiej kuchni to czysta przyjemność.

Jak wyglądają meble kuchenne klasyczne?

  • Szafki kuchenne klasyczne wykonane są z solidnego, wysokogatunkowego drewna. Mają rzeźbione fronty, które bywają dekorowane gzymsami, ozdobnymi uchwytami, a niekiedy nawet metalowymi okuciami. Szafki przykrywa się stylowymi, kamiennymi blatami.
  • Stoły i krzesła w stylu klasycznym także mają dekoracyjny charakter, a także dosyć masywną konstrukcję. Bardzo często posiadają rzeźbione nogi. Krzesła klasyczne najczęściej są tapicerowane grubą, elegancką tkaniną o nieco pałacowym wyglądzie. Stoły klasyczne są duże i często rozkładane, tak żeby mogła usiąść przy nich cała rodzina.

Klasyczne dodatki

Eleganckie meble kuchenne z klasyczną duszą jeszcze lepiej będą wyglądały w towarzystwie stylowych dodatków i dekoracji. Zwykle są to eleganckie akcesoria kuchenne, takie jak ceramiczne pojemniki na przyprawy, lub ustawione w kuchennej witrynie porcelanowe filiżanki i imbryki. Wybierając dodatki do klasycznej kuchni, można nieco poeksperymentować z kolorami i wprowadzić do aranżacji nieco eleganckiego fioletu, zieleni lub bordo.

Meble kuchenne klasyczne to synonim elegancji na najwyższym poziomie. Z ich pomocą uda się stworzyć subtelną i funkcjonalną aranżację kuchni, w której tradycyjny design połączy się z nowinkami technologicznymi.