Meble kuchenne w stylu angielskim

Meble kuchenne w stylu angielskim

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Meble kuchenne w stylu angielskim-poradnik Westwing

Styl angielski od lat zachwyca swoim przytulnym charakterem. Wnętrza aranżowane w myśl jego zasad wyglądają jakby urządzały je kolejne pokolenia dodając coraz tonowe bibeloty, nie usuwając starych. Aranżując kuchnię warto wziąć pod uwagę założenia tego trendu. Podpowiadamy, jak wyglądają i jak wybrać meble kuchenne w stylu angielskim.

Meble kuchenne w stylu angielskim — ponadczasowe i eleganckie

Kuchnia w stylu angielskim zaprasza do spędzania w niej czasu. Miłą atmosferę zapewniają w niej meble o klasycznym wyglądzie oraz kwieciste tekstylia i liczne bibeloty. W takim pomieszczeniu nie eksponuje się nowoczesnych sprzętów, a raczej chowa się je pod drewnianą zabudową imitującą szafki.

Meble kuchenne w stylu angielskim utrzymane są w jasnej kolorystyce – dominuje tu biel, écru i błękit. Bez wątpienia to wnętrze dla osób lubiących spójne aranżacje z romantyczną duszą.

Jak wyglądają meble kuchenne w stylu angielskim?

Szafki kuchenne w stylu angielskim wykonane są z naturalnego drewna, które najczęściej pokrywa warstwa białej lub kremowej farby, rzadziej są malowane bezbarwnym lakierem. Podobnie jak inne meble w stylu angielskim mają nieco dekoracyjny charakter – zdobią je rzeźbione gzymsy, eleganckie uchwyty, a niekiedy stylowe okucia. Blaty zabudowy kuchennej także wykonuje się z drewna lub polerowanego kamienia.

Szafki kuchenne w stylu angielskim

Stoły i krzesła do kuchni w stylu angielskim również mają biały kolor i dekoracyjny charakter. Siedziska i oparcia krzeseł bywają tapicerowane kwiecistą tkaniną. Meble kuchenne w stylu angielskim często mają kabriolowe lub rzeźbione nóżki. Ich cechą charakterystyczną jest masywna budowa i solidna konstrukcja.

Meble kuchenne w stylu angielskim

Meble kuchenne w stylu angielskim i dodatki

We wnętrzach w stylu angielskim ogromną rolę odgrywają stylowe dekoracje, które sprawiają, że wnętrze zyskuje przytulny i elegancki charakter. O tej zasadzie pamiętają także projektanci. Meble w stylu angielskim przewidują specjalne miejsca na ozdoby. Mogą to być półki na stylowe pojemniki na przyprawy, przegródki na dekoracyjne talarze i uchwyty na wiszące kubeczki lub filiżanki.

Zdjęcia: Westwing / Living4media