Meble kute

Meble kute

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Meble kute-poradnik Westwing

Szukając naturalnego, a jednocześnie oryginalnego wyposażenia domu czy mieszkania, warto wziąć pod uwagę przedmioty wykute z żelaza. Meble metalowe można dopasować do każdego wnętrza, niezależnie od jego wielkości i wystroju. Są bardzo eleganckie, mogą też nadać nieco romantycznego albo rustykalnego charakteru. Ale czy pasują do bardziej współczesnego stylu? Oczywiście! Nieograniczone właściwości plastyczne metalu i łatwość jego barwienia pozwalają zawsze dobrać oryginalny wzór. Metalowe meble, kwietniki i balustrady można też umieścić na zewnątrz. Ten trwały materiał doskonale sprawdza się na tarasie i w ogrodzie.

Wybierając meble kute należy mieć na uwadze nie tylko wielkość pomieszczenia, w którym staną, ale również styl, w jakim zostało ono urządzone. Jeśli nie wiesz, jakie metalowe stoły, krzesła i łóżka najlepiej sprawdzą się w Twoim mieszkaniu, nasz poradnik jest właśnie dla Ciebie! Styliści Westwing z przyjemnością doradzą w wyborze odpowiedniego mebla. Zarejestruj się na stronie Westwing, przeczytaj nasz poradnik i skorzystaj z praktycznych wskazówek!

Meble kute – kształt i kolor

Metal jest materiałem o wiele bardziej plastycznym niż drewno. Można go dowolnie kształtować, wytwarzając prawdziwe dzieła sztuki użytkowej. Wbrew pozorom kute elementy wyposażenia wcale nie są ciężkie i toporne. Wręcz przeciwnie – mogą być bardzo delikatne i filigranowe. Zupełnie proste lub bardziej finezyjne. Olbrzymi wybór form pozwala na tworzenie unikatowych aranżacji. Nie ma też praktycznie żadnych ograniczeń kolorystycznych – poprzez malowanie proszkowe metal uzyska dowolną barwę! Dodatkowo farba chroni go przez rdzą.

Kute stoły i krzesła – na tarasie i w ogrodzie

Elementem zdobiącym balkony paryskich kamienic są często eleganckie kute balustrady. Obok górującej nad miastem wieży Eiffla te metalowe detale są jedną z wizytówek stolicy Francji. Dzięki ażurowej barierce nawet niewielki balkon nabierze miejskiej elegancji lub pałacowego szyku. Metalowa balustrada na tarasie idealnie komponuje się z kutym stolikiem i krzesłami. Skomplikowane, ażurowe wzory to niekiedy prawdziwe dzieła sztuki! Meble ogrodowe mogą być wykute w całości z metalu lub połączone z drewnem. Zarówno stoły, jak i krzesła, są bardzo stabilne i wygodne. Komfort siedzenia można zwiększyć za pomocą nakładek na krzesła lub poduszek – będzie to dodatkowy element dekoracyjny!

Metalowe stoły, krzesła i łóżka do sypialni

Metalowe meble i inne elementy wyposażenia wcale nie są zbyt ciężkie do wnętrz. Znajdzie się dla nich miejsce w każdym pomieszczeniu!

Solidne wieszaki udźwigną nawet najcięższe okrycia wierzchnie.  Stabilne stoliki na kutych nogach równie dobrze sprawdzą się w przedpokoju i w salonie. W połączeniu ze szklanym blatem nabierają one lekkości. Kute kwietniki wyjątkowo dobrze komponują się z roślinami doniczkowymi. Same mogą być zdobione motywami roślinnymi. Można ustawiać je pojedynczo albo łączyć w aranżacje złożone z kwietników różnej wielkości. Nie należy też wystrzegać się wstawienia kutych mebli do sypialni. Solidna rama metalowego łóżka zapewni spokojny sen. Filigranowe zdobienia lub finezyjna forma wezgłowia mogą nawet stanowić główny element dekoracyjny alkowy.

Metal niejedno ma imię

Oprócz żelaza i stali meble metalowe są też wykuwane z aluminium. Ma ono lepsze właściwości antykorozyjne i jest o wiele lżejsze, ale też mniej plastyczne. Meble wykonane z aluminium idealnie komponują się z nowoczesnym wnętrzem. W przypadku klasycznych aranżacji bardzo dobrze sprawdzają się z kolei masywne odlewy żeliwne. Metal niejedno ma imię, a przemówi do każdego!

Nadchodzące promocje