Meble wiklinowe na balkon

Meble wiklinowe na balkon

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Meble wiklinowe na balkon-poradnik Westwing

W miastach mało kto może pozwolić sobie na własny ogród lub taras. W związku z tym rolę miejsca gdzie można odpocząć lub zjeść na świeżym powietrzu przejmuje popularny balkon. Odpowiednio urządzony może stać się prawdziwą oazą relaksu. Żeby tak się stało, warto kupić różnorodne rośliny i wygodne, funkcjonalne meble. Wśród tych ostatnich dużą popularnością cieszą się meble wiklinowe na balkon. Są cenione za wytrzymałość, uniwersalny wygląd i atrakcyjną cenę. Dzięki nim czas spędzony na balkonie będzie jeszcze przyjemniejszy!

Jak powstają meble wiklinowe na balkon?

Wikliną nazywane są, długie i proste gałązki wierzby poddane odpowiedniej obróbce. Żeby mogły powstać eleganckie meble wiklinowe na balkon, gałązki muszą zostać wymoczone w wodzie. Następnie usuwa się z nich korę i poddaje się je suszeniu — wówczas uzyskują swój charakterystyczny, złocisty kolor i legendarną trwałość. Tak przygotowane tworzywo można zacząć wyplatać ręcznie. Dzięki zdolnościom i wyobraźni rzemieślników, w ten sposób mogą powstać prawdziwe dzieła sztuki użytkowej, a wśród nich klasyczne lub nowoczesne meble wiklinowe na balkon.

Meble wiklinowe na balkon

Meble wiklinowe na balkon pełne zalet

Dobrze zakonserwowane meble wiklinowe na balkon to zakup na lata! Stoły, krzesła, fotele i sofy są trwałe – odporne na uszkodzenia i kaprysy pogody, a przy tym lekkie, więc bez trudu można przestawiać je z miejsca na miejsce. Wiklinowe meble są cenione także za uniwersalny design i kolor, który zaprezentuje się tak samo dobrze na zewnątrz, wśród zieleni oraz w domowych wnętrzach, w towarzystwie mebli z drewna.

Klasyczne meble wiklinowe na balkon

Klasyczne meble wiklinowe na balkon mają dekoracyjny charakter. Mają oopływowe miękkie oparcia, efektownie wygięte podłokietniki i ozdobne elementy przy nogach. Spodobają się nie tylko miłośnikom klasycznego wzornictwa, ale także osobom ceniącym sielski styl rustykalny. Warto również zwrócić uwagę na wiklinowe meble na balkon, których powierzchnia została pokryta białą farbą lub lakierem. Takie modele przypadną do gustu właścicielom balkonów w stylu prowansalskim lub shabby chic.

Klasyczne meble wiklinowe na balkon doskonale wyglądają udekorowane dużymi pikowanymi poduszkami z kwiatowym wzorem. Można je dobrać zarówno do krzeseł, jak i foteli oraz niewielkich sof balkonowych. Na wiklinowym stoliku doskonale wyglądają koronkowe serwetki lub obrusy.

Meble wiklinowe na balkon (2)

Nowoczesne meble wiklinowe na balkon

Meble wiklinowe na balkon zwykle kojarzą się z sielskim, nieco staromodnym wzornictwem. Jednak współcześni designerzy używają tego plastycznego surowca także do tworzenia mebli o nowoczesnym designie. Stanowią one sporą konkurencję dla mebli z tworzyw sztucznych lub droższego rattanu. Nowoczesne meble wiklinowe na balkon mają fantazyjne, geometryczne lub minimalistyczne formy i proste wykończenie w postaci prostokątnych poduszek. Często pokrywane są farbą w mocnych, wesołych kolorach, dzięki czemu ożywiają balkonową aranżację. Miłośnicy stonowanej kolorystyki mogą zdecydować się na meble w kolorze naturalnej wikliny lub w bieli, czerni, czy szarości.

Nowoczesne meble wiklinowe na balkon godnie reprezentuje, bardzo modny w Hiszpanii i coraz popularniejszy w Polsce wiszący fotel wiklinowy. Dzięki solidnemu systemowi podwieszania, jest bezpieczny nawet dla dorosłego mężczyzny. Ten mebel może stać się najlepszym przyjacielem na długie letnie wieczory z książką. Dzięki niemu balkon zmieni się w świątynię relaksu!

Meble wiklinowe na balkon mogą służyć także jako sprzęty ogrodowe lub tarasowe. Wszędzie zachwycą eleganckim wyglądem i dadzą wygodne miejsce do odpoczynku!