Metalowe meble balkonowe

Metalowe meble balkonowe

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Metalowe meble balkonowe-poradnik Westwing

Ogród lub taras to przestrzeń stworzona do relaksu. Jednak mieszkańcy bloków zwykle nie mają możliwości, żeby mieć takie miejsce. Dlatego wymyślono balkon, który może zmienić się w prawdziwą świątynię relaksu. Wystarczy go ładnie i funkcjonalnie zaaranżować. W tym celu warto kupić różnorodne rośliny i wygodne, eleganckie meble. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują niewychodzące z mody metalowe meble balkonowe. Wygląd to nie jedyna ich zaleta. Warto również wymienić wytrzymałość. Metalowe meble na balkon pomogą stworzyć komfortowy kącik do wypoczynku, ale także do spożywania posiłków.

Metalowe meble balkonowe pełne zalet

Metalowe mable balkonowe to meble pełne zalet. Wśród nich na pierwszy plan wysuwa się trwałość mebli. Dobrze użytkowane i konserwowane mogą służyć domownikom i gościom przez całe lata. Metal to także materiał, z którego można wyczarować prawdziwe dzieła sztuki użytkowej. Metalowe meble balkonowe są także uniwersalne i swoim wyglądem bez trudu dopasują się do innych mebli oraz do roślin. Meble z metalu nie wymagają specjalnych warunków podczas okresu zimowego, wystarczy że zostaną przykryte folią w rogu balkonu. To doskonała wiadomość, dla osób nie posiadających piwnicy.

metalowe meble na balkon

Warto również zwrócić uwagę na rozkładane metalowe meble balkonowe. Sprawdzą się na niewielkiej przestrzeni lub jako zapasowe siedziska na wypadek wizyty większej liczby gości.

Metal metalowi nie równy – jakie metalowe meble balkonowe wybrać?

  • Metalowe meble balkonowe z aluminium są lekkie, dzięki czemu łatwo przenosić je z miejsca na miejsce. Są również odporne na działanie rdzy i wilgoci oraz stosunkowo tanie, w porównaniu do innych mebli z metalu.
  • Metalowe meble balkonowe ze stali nierdzewnej są najpopularniejsze wśród tego typu wyposażenia. Są bardziej trwałe i nieco bardziej eleganckie niż modele z aluminium.
  • Metalowe meble balkonowe z żeliwa wytrzymają dziesiątki lat. To z żeliwa powstają piękne meble kute, które zachwycają precyzyjnym wykonaniem i dekoracyjnym charakterem. Wprawdzie są dosyć ciężkie, ale ich wygląd i trwałość mogą to wynagrodzić.

Metalowe meble balkonowe w różnych stylach

Metalowe meble balkonowe mogą mieć różne formy, które pasują do różnych stylów aranżacyjnych. Wybór jest tak duży, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy klasycznego wzornictwa mogą postawić na dekoracyjne meble wykonane techniką metaloplastyki. Takie same modele w białym kolorze sprawdzą się na balkonie w stylu prowansalskim lub shabby chic. Warto dobrać do nich poduszki z delikatnym kwiatowym motywem.

Metalowe meble balkonowe mogą mieć również nowoczesny wygląd, który doskonale dopasuje się do aranżacji modernistycznej lub nieco futurystycznej. Takie modele mają proste formy i wesołe, mocne kolory. Pasuję również na balkon w stylu indusustrialnym lub w stylu skandynawskim.

Metalowe meble balkonowe – w zestawie czy osobno?

Metalowe meble balkonowe można kupić zarówno w zestawie, jak i pojedynczo. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety. Kupując krzesła i stolik lub sofę i stolik z jednej serii można mieć pewność, że wszystkie meble balkonowe będą do siebie pasowały, a komplet pozwoli stworzyć spójną aranżację. Jednak można zdecydować się również na kupowanie mebli pojedynczo. Warto wówczas pozwolić sobie na kilka różnych krzeseł, w różnych kolorach. Dzięki temu można stworzyć oryginalny kącik do relaksu lub spożywania posiłków na świeżym powietrzu.

Metalowe meble balkonowe to synonim wysokiej jakości i eleganckiego designu. Sprawdzą się również jako meble ogrodowe. Warto je mieć!