Metalowe ramki na zdjęcia

Metalowe ramki na zdjęcia

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Metalowe ramki na zdjęcia-poradnik Westwing

Fotografia jest sztuką. Nawet zdjęcia amatorskie mogą mieć walor nie tylko sentymentalny, ale i artystyczny. Aby godnie je wyeksponować, potrzebna jest odpowiednia oprawa. Metalowe ramki na zdjęcia będą stanowiły wyrazisty element dekoracji wnętrza. W porównaniu z drewnianymi czy ceramicznymi są trwalsze i mniej podatne na zniszczenia. Ich wielkim atutem jest ozdobność - z metalu można wyczarować najniezwyklejsze kształty i formy. Skromne czy barokowe, retro czy nowoczesne, metalowe ramki na zdjęcia będą dodawać zdjęciom szlachetności, a udekorowane nimi pomieszczenia zyskają na elegancji.

Metalowe ramki na zdjęcia i nowojorski szyk

Styl nowojorski oznacza zamiłowanie do klasycznej elegancji, symetrii, bogactwa kolorów i faktur. Tutaj znajdzie się miejsce na szklane stoliki kawowe, kryształowe żyrandole, lustra w zdobionych ramach, błyszczące nity i dekoracyjne srebra. Ważną rolę w stylu nowojorskim pełni również światło, dlatego okna powinny być spore, a wieczorem odpowiednią jasność mają zapewnić liczne punkty świetlne. Amerykanie uwielbiają eksponować zdjęcia rodzinne, dlatego w aranżacjach nowojorskich nie powinno zabraknąć ramek na fotografie. Doskonale sprawdzą się w tym wypadku metalowe ramki na zdjęcia. Powinny być eleganckie, lecz nie przesadzone w formie. Tak samo jak dekoracyjność liczy się solidność ich wykonania. Często wykorzystywanym tworzywem w stylizacjach nowojorskich jest nikiel. Idealnie sprawdzą się tu metalowe ramki na zdjęcia z tego materiału. Powinny być lśniące i mieć proste, klasyczne formy. Inna prepozycja to ramki, w których elementy metalu będą się łączyć ze szklanymi. Będą stanowić dekoracje, które dodadzą wnętrzu nowojorskiego apartamentu wykwintnego blasku.

Metalowe ramki na zdjęcia w wersji pałacowej

Dla tych, którzy kolekcjonują antyki, lubią przepych, a we własnym domu chcieliby urządzić mały Wersal, bogate metalowe ramki na zdjęcia okażą się doskonałym wyborem. W aranżacji pałacowej nie należy unikać barokowych rzeźbień ani kunsztownej ornamentyki. Metalowe ramki na zdjęcia mogą zajmować większą powierzchnię niż same fotografie. Nie muszą być złocone ani posrebrzane. Ramki z mosiądzu też świetnie spełnią swoje zadanie. Idealnie sprawdzą się również patynowane metalowe ramki na zdjęcia tak, by ich kolor przypominał stare złoto. W stylu pałacowym w ramkach warto umieścić zdjęcia retro lub miniaturowe reprodukcje dzieł sztuki.

Metalowe ramki na zdjęcia w stylu shabby chic

Kto powiedział, że ramka na zdjęcia w stylu shabby musi być drewniana? Równie dobrze w tej aranżacji sprawdzi się ramka metalowa, najlepiej malowana na biało. Może mieć ażurowe zdobienia przypominające koronki albo dekoracje w postaci motywów roślinnych. Jeśli na powierzchni farby pojawią się przetarcia lub drobne odpryski – tym lepiej. Styl chabby chic kocha przedmioty z duszą, które wyglądają na wiekowe. Metalowe ramki na zdjęcia w tej stylizacji mogą mieć również secesyjne zdobienia. Na miejscu będą subtelne rzeźbienia i fantazyjne wygięcia. I w tym wypadku warto postawić na ramki z patynowanego metalu tak, żeby wyglądały jak zrobione wiele lat temu.

Metalowe ramki na zdjęcia mogą przybierać najrozmaitsze formy – od prostych po barokowe. Będą świetną dekoracją wnętrz w różnych stylach.