Miętowe krzesło

Miętowe krzesło

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Miętowe krzesło-poradnik Westwing

Kolor miętowy kojarzy się ze świeżością wiosny i lata. Zależnie od intensywności i nasycenia może działać kojąco bądź dodawać energii. Miętowe krzesło ma różne wcielenia – dostępne są zarówno produkty o klasycznej prostej formie, jak i inspirowane retro, vintage’em czy shabby chic. Jednym słowem – mebel wielu możliwości!

Miętowe krzesło najlepiej ujawnia swój urok, jeśli inne meble i dodatki utrzymane są w takich barwach, jak biel, kremy czy beże. Dlatego takie krzesła często pojawiają się w jasnych aranżacjach skandynawskich oraz prowansalskich. Subtelna świeżość miętowej zieleni wpływa kojąco na zmysły, pozwala się wyciszyć, zrelaksować, a także lepiej skupić na twórczej pracy.

miętowe krzesło drewniane

Miętowe krzesło – gorący trend

Kolor miętowy od kilku sezonów króluje na aranżacyjnym topie. Zyskuje różne odcienie – od pudrowego, pastelowego po soczystą intensywność. W stonowanych aranżacjach skandynawskich i prowansalskich lepiej sprawdzają się jego łagodne wcielenia, za to modern kocha mocną wersję. Miętowy często wybierany jest jako odświeżająca barwa ścian. Niemniej warto też zwrócić uwagę na meble, w tym miętowe krzesło. To produkt, który nawet w pojedynkę wyróżnia się na tle wystroju. Odważniejsze osoby mogą iść o krok dalej i kupić od razu cały komplet miętowych krzeseł. Doskonale zaprezentują się w towarzystwie jasnego stołu, najlepiej białego bądź kremowego. Warto też wiedzieć, że zielony w wersji miętowej bardzo korzystnie oddziałuje na zmysły. Kojarzy się z wiosną, letnimi wczasami, lemoniadą i wysokimi temperaturami.

miętowe krzesło plastikowe

Bogactwo form

Miętowe krzesło przyjmuje różne formy. Popularną jest proste drewniane krzesło pomalowane w odcieniu miętowym, najczęściej pastelowym. To doskonały wybór do wnętrz prowansalskich, skandynawskich i shabby chic. Nie jest mocnym akcentem, dlatego pozwala zachować przytulny charakter wystroju, a jednocześnie wprowadza delikatną dawkę energii i pobudza zmysły. Warto zwrócić uwagę na inne wcielenia – miętowe krzesło inspirowane klasycznymi modelami art déco i retro. Po pierwsze, kultowe już metalowe krzesło „A” z francuskiego międzywojnia, a po drugie modele inspirowane projektami Eamesów – „DSW” czy „DAW”. Aranżacja modern to dobre miejsce na bardziej fantazyjne modele wykonywane z tworzyw sztucznych. Godne polecenia jest chociażby miętowe krzesło „Panton”.

miętowe krzesło tapicerowane

Aranżacyjne triki

Miętowe krzesło pozwala wprowadzić do wnętrza dyskretną dawkę świeżej energii. Warto więc wiedzieć, jak zrobić to umiejętnie. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie koloru miętowego w kilku meblach i dodatkach. W jadalni krzesła miętowe będą współgrać kolorystycznie z wazonami w tym odcieniu bądź zastawą. Podobnie w salonie – miętowe mogą być też poduszki, tekstylia czy drobne dekoracje. Dwa miętowe krzesła stworzą wspaniały komplet z dwoma kremowymi czy jasnobeżowymi. Dobrym pomysłem jest wprowadzenie tej barwy do loftu. Metalowe, lekko postarzane miętowe krzesło złagodzi chłód industrialnego wystroju. Zieleń w miętowym wydaniu może być też śmiało wprowadzona do pokoju dziecięcego czy biura. Wygodne miętowe krzesło obite ekoskórą umili pracę każdego dnia!

Świeżość wiosny i letnia beztroska – już jedno miętowe krzesło niesie ze sobą te wspaniałe skojarzenia. To mebel, który może być z powodzeniem wykorzystywany w każdej aranżacji, bez względu na styl.