Misa na owoce

Misa na owoce

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Misa na owoce-poradnik Westwing

W torbie na zakupy zawsze znajdzie się mnóstwo mniejszych plastikowych siatek z najróżniejszymi owocami. Warto zadbać o to, żeby nie stworzyły bałaganu, porozmieszczane niedbale na blatach lub półkach. Dlatego w każdej kuchni przyda się specjalna misa na owoce. Jest nie tylko praktycznym dodatkiem, ale stanie się elementem dekoracyjnym. Ładnie prezentująca się misa na owoce ustawiona w łatwo dostępnym miejscu w kuchni zachęci domowników, w tym również najmłodszych, do częstowania się. Poza owocami można wsypać do misy orzechy lub cukierki.

Misa na owoce – jaki materiał wybrać?

Wybierając miskę do kuchni najlepiej zdecydować się na naczynie o średnicy przynajmniej 24 cm. Misa na owoce powinna być utrzymana w podobnej stylistyce jak inne akcesoria kuchenne.

  • Misa na owoce porcelanowa – jest to rozwiązanie najbardziej klasyczne. Ponieważ często będzie się do niej wkładało wiele owoców, warto zwrócić uwagę na to, żeby była wytrzymała. Naczynia z porcelany najlepiej myć ręcznie, lub wkładać do zmywarki tak, aby nie zarysowało się i nie poszczerbiło na brzegach. Biała misa na owoce z porcelany doskonale nada się do kuchni w stylu rustykalnym.
  • Misa na owoce szklana – owoce będą prezentować się wyjątkowo apetycznie w misie z przezroczystego szkła. Żeby nie zmatowiała i zachowała przejrzystość, należy czyścić je odpowiednimi detergentami, lub dawnym domowym sposobem, przy pomocy skórki z cytryny. Szklana misa na owoce o minimalistycznym projekcie będzie pasować do wnętrza w stylu skandynawskim.
  • Misa na owoce ceramiczna – kolorowa ceramiczna miska będzie doskonałym elementem dekoracyjnym dla kuchni w stylu boho. Ceramika jest materiałem ponadczasowym i wytrzymałym. Można ją myć zarówno ręcznie jak i w zmywarce.
  • Misa na owoce drewniana – idealna dla kuchni urządzonej w stylu minimalistycznym stylu skandynawskim. Jednak warto pamiętać, że misę z tego materiału najlepiej delikatnie wyczyścić ręcznie. Mycie jej w zmywarce może spowodować jej pęknięcie lub uszkodzenie.
  • Misa na owoce plastikowa – jedną z największych zalet tego tworzywa jest to, że trudno je uszkodzić. Miskę z plastiku łatwo się myje, przyda się również do dziecięcych zabaw. Kolorowa misa na owoce z plastiku będzie pasować do kuchni w stylu retro.

Misa na owoce jako element dekoracyjny — zrób to sam!

Ze szklanej, porcelanowej lub plastikowej miski na owoce można samodzielnie przygotować oryginalną dekorację stołu. Wlej do miski wodę, możesz dolać też odrobinę olejku eterycznego. Następnie wsyp do niej trochę płatków kwiatów lub suszonych roślin. Całość zwieńcz świeczkami o specjalnym płaskim kształcie, pozwalającym im na unoszenie się na powierzchni wody. Taka dekoracja szczególnie efektownie będzie się prezentować podczas letniej kolacji w ogrodzie lub na tarasie.