Młynek do pieprzu

Młynek do pieprzu

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Młynek do pieprzu-poradnik Westwing

Choć dziś pieprz jest powszechnie używany w każdej kuchni, w średniowieczu ta wyjątkowa przyprawa była na tyle rzadko dostępna, że często funkcjonowała w charakterze waluty. Niepozorne ziarenka ceniono zarówno ze względu na walory smakowe, jak i właściwości zdrowotne. Zawarte w nich substancje wspomagają trawienie, obniżają ciśnienie oraz łagodzą przeziębienia. Aby cieszyć się wspaniałymi właściwościami pieprzu, trzeba go jednak spożywać w postaci świeżo zmielonej.

Zdaniem profesjonalnych kucharzy pieprz mielony fabrycznie jest zaledwie marną namiastką prawdziwej przyprawy. Wsypany do szklanych lub foliowych opakowań proszek stopniowo wietrzeje na sklepowych półkach, tracąc swoje niezwykłe walory. Dla miłośników zdrowych i aromatycznych potraw niezbędnym elementem wyposażenia kuchni jest zatem praktyczny i funkcjonalny młynek.

Idealny młynek do pieprzu

Młynek do pieprzu to prosty przyrząd, jednak aby dobrze spełniał swoje zadanie musi być szybki i wygodny w obsłudze. Podczas przygotowywania posiłków nie ma czasu na długie i żmudne mielenie, wybierając młynek należy zatem zwrócić uwagę na to, jak jest zbudowany i jakie posiada funkcje:

Otwór wejściowy – powinien być na tyle szeroki, aby do środka można było łatwo napełnić młynek potrzebną ilość ziarenek. Zbyt wąski otwór powoduje, że duża część ziarenek kończy na podłodze, zwyczajnie się marnując.

Ilość przerabianego materiału – ten parametr najłatwiej sprawdzić w przypadku elektrycznych młynków do pieprzu. Pozwala określić, jaką ilość przyprawy możemy otrzymać podczas standardowego cyklu mielenia. Jeżeli w naszej książce kucharskiej dominują przepisy na mocniej przyprawione potrawy, korzystanie z mało efektywnego młynka będzie niezwykle uciążliwe.

Rodzaj pokrętła – istotny element wykończenia tradycyjnych młynków. W sprzedaży dostępne są modele z przymocowaną z boku lub u góry korbką, przekręcaną górną częścią bądź egzemplarze z umieszczonym na czubku, charakterystycznym „grzybkiem” do kręcenia. Opinie odnośnie tego, które z rozwiązań sprawdza się najlepiej, są podzielone. Niezależnie od typu mechanizmu pokrętło powinno być poręczne i zamocowane tak, aby zapewniać odpowiedni opór.

Grubość przemiału – w zależności od przepisu do przyprawienia potrawy mogą być potrzebne duże, grube ziarna lub pieprz zmielony na proszek. W kuchni zawsze dobrze mieć pod ręką dwa młynki o różnej grubości mielenia. Wygodnym rozwiązaniem są młynki elektryczne wyposażone w kilkustopniową skalę, umożliwiającą określenie rozmiaru otrzymywanych ziaren.

Młynek do pieprzu i nie tylko

Dobrze zaprojektowany młynek sprawdzi się również podczas mielenia innych przypraw. W większości domów tego samego urządzenia używa się do mielenia soli, a w szczególności gruboziarnistej soli morskiej. Jeżeli młynek ma mieć uniwersalne zastosowania, lepiej wybrać model wyposażony w ceramiczny mechanizm mielący. Ceramika nie przyjmuje zapachów równie łatwo jak drewno, dzięki czemu przyprawy zachowają swój indywidualny aromat. W sprzedaży dostępne są też młynki wyposażone w dwie komory, ceramiczną – przeznaczoną do mielenia soli oraz metalową – do pieprzu. O ile nie zostało to wyraźnie zaznaczone przez producenta, młynków do przypraw lepiej nie używać do mielenia żywności – sera, czekolady lub orzechów. Przy rozdrabnianiu tych ostatnich bardziej sprawdzi się moździerz lub specjalny młynek elektryczny wyposażony w odpowiedni mechanizm. Świeżo zmielony pieprz powinien być przechowywany w szczelnym pojemniku, który zapobiegnie ulatnianiu się aromatu.

Młynek do pieprzu i soli do każdej kuchni — poznaj ofertę Westwing

Westwing to pierwszy w Polsce internetowy klub zakupowy zajmujący się sprzedażą mebli i akcesoriów do domu. Znaczną część naszej oferty stanowią akcesoria kuchenne, w tym między innymi: młynki do pieprzu, młynki do soli, młynki do orzechów, tarki, szatkownice do warzyw, noże i deski do krojenia, moździerze, wałki do ciasta, formy do pieczenia, zestawy garnków oraz profesjonalny sprzęt AGD. Westwing to nowoczesne produkty renomowanych marek w atrakcyjnych cenach. Ale to nie wszystko! Strona Westwing to również doskonałe źródło inspiracji dla wszystkich miłośników eleganckich i przytulnych mieszkań. W naszym poradniku codziennie publikujemy nowe artykuły ze wskazówkami dotyczącymi zakupu produktów oraz pomysłami na ciekawe aranżacje. Dołącz do nas już dziś i pozwól się zainspirować!

Jak działa Westwing?

Nowy młynek do pieprzu? Maszynka do makaronu? A może profesjonalny ekspres do kawy? W Westwing znajdziesz wszystko, co niezbędne do skompletowania zastawy stołowej, praktycznego wyposażenia kuchni oraz urządzenia salonu, sypialni, przedpokoju i łazienki. Jesteśmy pierwszym w Polsce internetowym klubem zakupowym oferującym szeroki asortyment mebli i dodatków do domu. Nasze artykuły sprzedawane są w ramach zorganizowanych tematycznie kampanii sprzedażowych. Co tydzień oferujemy nowe, unikatowe produkty, starannie wyselekcjonowane przez nasz zespół stylistów i ekspertów. Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi i zaufanymi dostawcami, przywiązując dużą wagę do jakości i wykończenia naszych produktów.

Co zrobić, aby skorzystać z naszej oferty i zamówić nowy młynek do pieprzu? Wystarczy tylko zarejestrować się na naszej stronie, podając swój adres e-mail w zamieszczonym u góry formularzu. Będziemy na bieżąco informować Cię o nowych kampaniach. Śledź nasze kampanie, wybieraj spośród setek produktów i urządź dom marzeń!