Muszle

Muszle

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Muszle-poradnik Westwing

Choć muszle to nic innego jak wapienne szkielety żyjących pod wodą mięczaków, ich różnorodne kolory i kształty od zawsze wzbudzały zainteresowanie. Spacerując po plaży, trudno oprzeć się pokusie podniesienia ich z piasku i zabrania do domu. Zbyt obszerna kolekcja pamiątek z wakacji może jednak zajmować dużo miejsca. Zamiast pozwolić kurzyć im się w szufladach, lepiej wykorzystać je do udekorowania mieszkania!

Muszle są wyjątkowo wdzięcznym materiałem dekoracyjnym. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w sznurki, tasiemki i mocny klej (najlepiej w pistolecie), i możemy w pełni oddać się dekoratorskiej pasji. 

muszle dekoracyjne

Egzotyczne i subtelne

Muszle to ozdoba sama w sobie, trzeba tylko znaleźć dla nich odpowiednie miejsce. Klasyczną już dekoracją są szklane wazony i butelki wypełnione znaleziskami z plaży. Taką kompozycję można postawić na półce lub wykorzystać do aranżacji marynistycznego stołu. Szklane naczynie z interesującą zawartością może też posłużyć jako podstawa lampy. Duże okazy muszli świetnie prezentują się pojedynczo. Wystarczy nakleić je na ścianę lub umieścić na gzymsie kominka. Dobrym rozwiązaniem jest wsypanie muszli do czaszy lampionu. Światło wydobywa naturalne piękno podmorskich skarbów i pozwala podziwiać ich wspaniałe kształty.

muszle dekoracyjne do łazienki

Urocze i eleganckie

Najbardziej popularnym pomysłem na wykorzystanie przywiezionych z wakacji skorupiaków jest ozdobienie nimi ramek do zdjęć, opraw łazienkowych luster i okładek zeszytów. Ciekawie wyglądają także oklejone muszlami pudełka i pojemniki, na przykład puzderka, doniczki i wazony. Po nawleczeniu na nitkę wielobarwne skorupki tworzą efektowne girlandy, które doskonale prezentują się na gałązkach ozdobnego, metalowego drzewka lub na tle granatowych zasłon. Do dekoracji można też wykorzystać gotowe elementy z wikliny. Interesującą ozdobą są na przykład wypełnione muszlami wiklinowe kule lub oryginalne wieńce z małżów i sercówek.

muszle dekoracyjne do salonu

Praktyczne i oryginalne

Muszle świetnie sprawdzają się jako naczynia i praktyczne dodatki. Duże, głębokie skorupy i opuszczone domki ślimaków winniczków można przeznaczyć na doniczki do niewielkich roślin. Płaskie małże i przegrzebki to idealne podstawki na świece i mydelniczki. Grubsze okazy o szerokim dnie przydadzą się w roli talerzyków na przyprawy, a zamykane skorupki – pudełek na biżuterię. Przewiercone muszle można też wykorzystać do spięcia serwetek lub zamocować na uchwytach do szafek.

Muszle przydadzą się również podczas gotowania! Brzegi ciasta ozdobione odciśniętymi wizerunkami muszli na pewno zwrócą uwagę wszystkich zaproszonych gości. Możliwości są nieograniczone, w tworzeniu interesujących dekoracji liczy się tylko pomysłowość!