Naczynia żeliwne

Naczynia żeliwne

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Naczynia żeliwne-poradnik Westwing

Naczynia żeliwne to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie ekonomiczne gotowanie i pragną dbać o linię. Garnki żeliwne mają szerokie grono zwolenników, którzy doceniają ich liczne zalety. Warto zastanowić się nad wyborem tego typu garnków czy patelni, które nie bez przyczyny przeżywają obecnie swój renesans. Podpowiadamy, jakie korzyści płyną z użytkowania takich akcesoriów kuchennych!

Surowiec z historią

Żeliwo to materiał, który związany jest z rozwojem ludzkości od czasów starożytnych. Według podań wynaleźli je Chińczycy około 500 lat p.n.e., ale powody, dla których jest ono cenione na całym świecie od wieków, pozostają niezmienne. Dzięki swojemu składowi żeliwo jest niezwykle wytrzymałym i odpornym na różnorodne uszkodzenia materiałem. Wytwarzano z niego między innymi biżuterię, naczynia i przedmioty gospodarcze. Produkuje się je z połączenia żelaza, węgla i dodatkowych składników, które czynią żeliwo trwałym i niezawodnym.

Przysmaki, trzymajcie się ciepło!

Wśród naczyń żeliwnych można znaleźć między innymi garnki, patelnie, ale również zastawę stołową w postaci talerzy. Produkty wykonane z takiego tworzywa są dość ciężkie ze względu na wykorzystanie w ich produkcji grubego dna i ścianek. Dzięki temu naczynia nagrzewają się równomiernie, a wraz z nimi umieszczona w nich potrawa. Szybko uzyskują wysoką temperaturą i długo ją utrzymują. Naczynia żeliwne to zatem dobry wybór dla osób, które lubią przygotowywać jedzenie w krótkim czasie. Porcelana czy szkło są surowcami, które cieszą się największą popularnością przy wyborze zastawy stołowej. Warto jednak wypróbować talerze czy półmiski z żeliwa, ponieważ zaserwowane na nich dania nie wystygną tak szybko. Z tego samego względu garnek z żeliwa gwarantuje możliwość gotowania przy mniejszym zużyciu energii.

Naczynia żeliwne — praktyczne nie tylko na diecie

Naczynia żeliwne są niezwykle trwałe i łatwe w utrzymaniu. Najczęściej są one pokryte emalią, dzięki czemu można bez trudu je umyć. Kolejną cechą potwierdzającą ich praktyczność jest możliwość stosowania na różnego rodzaju kuchniach i płytach indukcyjnych, a nawet w piekarnikach. Warto pamiętać, że naczynia żeliwne pozwalają na gotowanie bez użycia tłuszczu, dzięki czemu są świetnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie zdrowe i dietetyczne żywienie.

Z pewnością warto uzupełnić swoje akcesoria kuchenne o naczynia żeliwne i sprawdzić jak wiele możliwości można uzyskać korzystając z nich podczas gotowania. To drobne rzeczy, które ułatwią pracę w kuchni i otworzą wiele nowych dróg do kulinarnych eksperymentów!

Nadchodzące promocje