Naklejki na ścianę do sypialni

Naklejki na ścianę do sypialni

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Naklejki na ścianę do sypialni-poradnik Westwing

Naklejki na ścianę do sypialni to wspaniały dodatek aranżacyjny. Sypialnia to pomieszczenie, w którym zażywa się relaksu i nabiera sił. Dlatego też wnętrze powinno sprzyjać wyciszeniu i odpoczynkowi. Nie należy więc wprowadzać chaosu w postaci zbyt wielu dodatków. To nie oznacza, że sypialnia musi być monotonna i nudna. Po prostu lepiej wybrać ozdobę, która będzie oryginalnym, designerskim akcentem. Taką ozdobą są naklejki na ścianę do sypialni. Stanowią one alternatywę dla obrazów, fototapet oraz plakatów. Są powszechnie dostępne oraz posiadają niska cenę. Występują w wielu formach — jako napis, wzór geometryczny lub kwiatowy. Podpowiadamy, dlaczego naklejki na ścianę do sypialni sprawdzą się w oazie relaksu i zaspokoją nawet najbardziej wymagające gusta!

Gdzie umieścić naklejki na ścianę do sypialni?

Umiejscowienie naklejki na ścianę do sypialni jest bardzo ważne. Nie powinna być ona zasłonięta przez meble lub inne przedmioty. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie dwóch naklejek po bokach łóżka. Powstaje wtedy klamra zamykająca kompozycję, jednak takie rozwiązanie potrzebuje dużo wolnej przestrzeni. Dekoracja na środku ściany, widniejąca nad łóżkiem jest najbardziej popularna. Dobrze prezentuje się zarówno nad jedno-, jak i dwuosobowym łóżkiem. Naklejki na ścianę do sypialni świetnie sprawdzą się w pomieszczeniu, które posiada skosy. Wtedy warto umieścić ozdobę na jednym ze skosów. Wyjątkowo dobrze prezentują się, jeśli pod nim znajduje się łóżko.

Hasła i cytaty, a może jedno słowo?

Ciekawym rozwiązaniem jest zamieszczenie w sypialni hasła, cytatu lub jednego słowa napisanego w różnych językach. W sypialni zakochanej pary świetnie sprawdzą się frywolne, miłosne teksty i zapewnienia. Pozwolą nadać pomieszczeniu romantycznej atmosfery. Inną propozycją jest zamieszczenie optymistycznego cytatu, który wywoła uśmiech na twarzy każdego ranka po przebudzeniu i pomoże z dobrym humorem zacząć nowy dzień. Może to być na przykład napis „Życie jest piękne!”. Odrobinę refleksji do sypialni wprowadzą sentencje, fragmenty wierszy, książek lub piosenek, na przykład „W życiu piękne są tylko chwile”. Ważne, aby napisy były starannie wykonane, ponieważ dzięki temu będą wyglądały estetycznie. Umieszczona naklejka na ścianie nie wyklucza zamieszczenia grafiki. Można bowiem umieścić ją zaraz obok napisu, szczególnie jeśli jest z nim tematycznie związana. Dzięki temu obie naklejki będą tworzyły spójną całość.

Ścienne dekoracje w obcym języku

Hasła, cytaty oraz pojedyncze słowa mogą być również zapisane w obcym języku. Popularne są te w języku angielskim, francuskim oraz po łacinie. Ulubione motto może stracić swoje oryginalne znaczenie, jeśli przetłumaczy się je na język polski. Nie trzeba tego robić ani zamawiać sentencji z innych krajów. Wiele punktów produkuje naklejki na ścianę do sypialni. Wystarczy wysłać do nich wybrane hasło, podać wielkość oraz wybrać rodzaj czcionki i gotowe! To samo dotyczy napisów w języku polskim. Dzięki temu można samemu stworzyć treść napisu. Może być to ulubione powiedzenie, ważna data, imiona osób, które zamieszkują dom, a nawet cały wiersz.