Narzuta satynowa

Narzuta satynowa

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Narzuta satynowa-poradnik Westwing

W sypialni, zwłaszcza tej o niewielkim metrażu, nie ma zbyt wiele miejsca na ozdoby i dekoracje. Jak bez utraty przestrzeni dodać temu pomieszczeniu charakteru i niepowtarzalnego klimatu? Satynowa narzutowa i dobrane do niej poszewki na poduszki w efektowny sposób zamienią łóżko w atrakcyjny, przykuwający uwagę mebel. Narzuta satynowa charakteryzuje się elegancją i trwałością. Jak wybrać prawidłowe wymiary narzuty? Jak dobrać ją do wystroju pomieszczenia? Wystarczy zastosować się do kilku wskazówek!

Narzuta satynowa: zalety materiału

Satyna to materiał o dużej szlachetności – jest przyjemny w dotyku, rozłożony na łóżku pięknie się prezentuje, a atrakcyjności dodaje mu przygaszone światło lampki lub klimatycznych świec. Narzuta satynowa odznaczać się będzie wysoką trwałością i solidnością, a jej kolor pozostanie tak samo żywy nawet po wielu praniach. Przykrycie tego typu cechuje uniwersalność – narzutę z satyny bez problemu dopasować można do sypialni urządzonej w stylu romantycznym, jak i tradycyjnym, nowoczesnym oraz klasycznym.

Narzuta satynowa na miarę

Jak prawidłowo dopasować narzutę do wymiarów łóżka? Można ją ułożyć na pościeli na dwa sposoby: tak, by sięgała ziemi lub była zawinięta pod materac. W pierwszym przypadku należy zmierzyć długość i szerokość materaca, a następnie do każdego z boków dodać wysokość łóżka. W drugiej sytuacji wystarczy określić długość, szerokość oraz wysokość materaca (ten ostatni parametr dodając jako część “zakładkową”). Jeśli materac łoża małżeńskiego ma wymiary 220×200 cm, do każdego z nich dodajemy wysokość materaca lub łóżka, pamiętając dodatkowo o kilku centymetrach, w których ma “zmieścić się” pościel.

Narzuta satynowa: różne możliwości

Narzuta satynowa najlepiej prezentuje się na dużym łożu małżeńskim – dodaje wnętrzu elegancji i klimatu. Można ją dobrać do ogólnej kolorystyki sypialni, koloru ścian i dodatków lub użyć jej jako elementu kontrastowego. Dzięki oryginalnemu wzornictwu narzuta satynowa może nadać sypialni dowolny charakter: elegancki, orientalny, tradycyjny, romantyczny… Dobrane do niej poduszki umocnią wrażenie, iż o wystrój pomieszczenia zadbał ktoś o dużym poczuciu stylu oraz dobrym guście.

Wybierając narzutę satynową i pasujące do niej poszewki, nie trzeba korzystać z kompletów proponowanych przez producentów. Komponowanie pozornie różnych wzorów może dostarczyć wiele radości!