Narzuta szydełkowa

Narzuta szydełkowa

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Narzuta szydełkowa-poradnik Westwing

Narzuta szydełkowa to dodatek nie tylko do wnętrza w stylu retro. Szydełkowe akcesoria wróciły do łask i są wspaniałym pomysłem dla osób, które cenią wysoką jakość tego, czym się otaczają. Narzuta szydełkowa pomoże stworzyć przytulny nastrój i podkreśli panującą we wnętrzu rodzinną atmosferę. Różnorodne tekstylia, w szczególności pledy, zasłony lub poszewki na poduszki, to klucz do stworzenia pomieszczenia z charakterem. Warto czerpać z tradycji i wyposażyć dom w elementy rękodzielnicze, które odmienią jego styl. Zobacz, jak odmienić swoje wnętrze dzięki szydełkowym narzutom!

Renesans szydełka

Szydełkowanie od zawsze kojarzy się z robótkami ręcznymi, stworzonymi dla osób cierpliwych i dokładnych. Szydełkowanie to metoda niezwykle pracochłonna i wymaga wiele czasu, lecz efekty, jakie można dzięki niej uzyskać, zachwycają. Szydełkiem posługiwano się od wieków i dlatego wielu osobom ozdoby tego typu kojarzą się z wiejskimi wakacjami lub domem babci. Ta wspaniała technika przywodzi na myśl czas, gdy doceniano pracę ludzkich rąk, a dokładość wykonania była ważniejsza niż szybkość. Obecnie dodatki wykonane na szydełku przeżywają swój renesans i są doceniane nie tylko przez koneserów rękodzieła.

Narzuta szydełkowa – unikatowe dzieło artysty

Narzuta szydełkowa to przede wszystkim artystyczny wyrób o niebanalnym wzornictwie. Ręczne wykonanie takiej narzuty zajmuje wiele miesięcy. Każda narzuta szydełkowa jest inna, a żaden motyw nie może zostać powtórzony w identyczny sposób. Szydełko to narzędzie, które pozwala na uzyskanie różnorodnych efektów dzięki wykorzystaniu przędzy o różnej grubości. Do produkcji narzut szydełkowych wykorzystuje się wełnę, akryl oraz włókna syntetyczne. Wśród luksusowych dzianin prym wiedzie jedwab.

Wielobarwność – sposób na przytulne wnętrze

Wybierając narzutę szydełkową, warto zwrócić uwagę na ścieg, jakim została ona wykonana. Na szczególną uwagę zasługują tekstylia o ażurowej strukturze. Wyobraźnia artysty nie jest tu niczym ograniczona – za pomocą szydełka może stworzyć różnorodne wzory, figury geometryczne lub motywy roślinne. Alternatywą dla luźnych, dziurkowanych splotów są zwarte, gęste ściegi. Tutaj najlepiej sprawdzają się wyraziste kolory oraz wielobarwne pasy. Narzuta wykonana na szydełku to interesujący dodatek, z którym można zestawiać inne szydełkowe akcesoria, jak na przykład poszewki na poduszki lub pufy w szydełkowych pokrowcach.

Narzuta szydełkowa to dodatek z duszą. Warto wzbogacić wyposażenie domu w ręcznie wykonane ozdoby. Dzięki num mieszkanie z pewnością zyska przytulny charakter!