Narzuta w kwiaty

Narzuta w kwiaty

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Narzuta w kwiaty-poradnik Westwing

Stylowa narzuta w kwiaty to znakomity pomysł na zmianę aranżacji wnętrza. Kwiaty w roli efektownego deseniu są wykorzystywane przez stylistów niemal od zawsze, dzięki czemu narzuty z kwiatowym wzorem mają ponadczasowy charakter. Są modne dziś i będą modne za kilka sezonów. Bajecznie kolorowe kwiaty lubią nie tylko dorośli — uwielbiają je również najmłodsi, więc narzuta w kwiaty będzie znakomitym wyborem do pokoju dla dzieci. Ciekawą propozycja dla wymagających będzie narzuta dwustronna, w której każda strona prezentuje się inaczej. Fundując sobie jedną narzutę, zyskuje się aż dwie możliwości aranżacji wnętrza. Oto kilka porad dotyczących wyboru narzut do salonu i pokoju dziecięcego.

Narzuta w kwiaty — bogactwo stylów i kolorów

Historia narzut jest równie długa, jak historia rosnących wymagań dotyczących urządzania wnętrz. Efektowne nakrycia pościeli chętnie wykorzystywali już starożytni. Szczególne miejsce w aranżacji wnętrz zajmuje narzuta w kwiaty. Była popularna w epoce romantyzmu, a dziś często stanowi element wystroju przytulnych, tradycyjnych wnętrz, nadając im ciepły, domowy klimat.

Jak wybrać narzutę idealną?

Wybierając narzutę do salonu lub sypialni warto kierować się przede wszystkim własnymi upodobaniami estetycznymi, ale koniecznie trzeba uwzględnić stylistykę całego wnętrza, aby zachować konsekwencję w jego aranżacji. Bardzo istotne są również względy praktyczne: należy wziąć pod uwagę wymiary łózka lub kanapy — narzuta powinna być od nich większa o co najmniej kilkanaście cm. Ważnym kryterium jest cena — lepiej wybrać narzutę droższą, ale wykonaną z wytrzymałych materiałów.

Dwustronna narzuta z kwiatowym motywem — dwie w jednej

Ciekawą alternatywą są modele dwustronne — idealnie nadają się do pokoju dziecięcego i dla osób, które nie lubią się nudzić. Dla dzieci warto wybrać modele z mocnych i łatwych do utrzymania w czystości materiałów. Wybór narzut jest tak różnorodny i bogaty, że każdy będzie w stanie znaleźć model idealny dla siebie.

Dzięki konsekwentnej aranżacji wnętrze prezentuje się wyjątkowo harmonijnie. Narzuta w kwiaty okrywająca sofę lub kanapę będzie się doskonale komponować z eleganckimi dekoracjami: można na stoliku obok postawić kwiaty w wazonie lub delikatną akwarelę z kwiatowym motywem.