Notatnik

Notatnik

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Notatnik-poradnik Westwing

Wybierasz się w daleką podróż i zależy Ci, by żaden szczegół nie umknął Twojej uwadze? Chcesz pobudzić wyobraźnię dziecka? Często próbujesz coś zapamiętać, jednak dobry pomysł lub przydatna informacja giną bez znaku? A może chcesz wprowadzić więcej porządku do swojego życia? W tym wszystkim może pomóc niezawodny notatnik! To idealny towarzysz każdej podróży, tej mniejszej – do sklepu z listą zakupów, oraz tej większej – na drugi koniec świata.

Notatniki o stu twarzach

Dobrze jest mieć jedno miejsce, w którym można zapisać wszystkie potrzebne i ważne informacje. Notatnik to coś więcej niż tylko artykuł kupiony w księgarni czy sklepie papierniczym. Notatnik to skarbnica wiedzy i pomysłów. Minimalistyczne, ale i bogato zdobione, w wielu rozmiarach i kolorach, sprawdzą się w różnych sytuacjach.

NotizbuchStrony o złoconych brzegach, oprawki ze skóry, dołączone długopisy to tylko niektóre z elementów nadających notatnikom unikalny charakter. Podczas podróży można okleić go naklejkami z flagami odwiedzonych państw i sprawić, że będzie jeszcze bardziej osobisty.

Notatnik z wyższej półki będzie wyjątkowy i bardzo ekskluzywny. Taki wykonany jest z najlepszej jakości materiałów – od prostych wzorów i białych stron po bogato zdobione kartki i ręcznie robione okładki.

Najpiękniejsze notatniki powinny znaleźć się w domowej biblioteczce obok najcenniejszych zbiorów. Będą wspaniałą dekoracją, która przyciąga wzrok. Wspomnienia z podróży można uzupełnić zdjęciami oraz wkleić mapy czy bilety wstępów – będzie to piękna pamiątka na całe życie.

Idealny prezent

Notatnik sprawdzi się doskonale jako prezent na każdą okazję – przecież nikt nie chce zapomnieć o najważniejszych wydarzeniach w swoim życiu. Można uzupełnić pierwszą stronę ulubionym cytatem lub wspólnym zdjęciem. Jeśli obdarowywany wybiera się w podróż, warto umieścić kilka ciekawych informacji i wskazówek lub mapę.

Wręczony dziecku notatnik może okazać się dobrą inwestycją. Zachęci je do prowadzenia własnego dziennika lub pamiętnika. Będzie bezpiecznym miejscem, które rozwinie w maluchu umiejętność pisania czy szkicowania.

Notatniki mogą służyć także jako kalendarze lub do organizacji czasu i pomysłów. Jedna strona może być przeznaczona na organizację dnia, a druga strona będzie miejscem do zapisywania najważniejszych danych i informacji, ale również luźnych myśli czy ulubionych cytatów.

Jaki notatnik wybrać?

Notatnik w twardej czy miękkiej okładce? Pierwszy będzie wyglądał ładniej i solidniej. Drugi można będzie zwinąć w rulon – dopasować do miejsca w torebce czy plecaku.

Notatnik w linie czy w kratkę? Linie sprawdzają się przy pisaniu ciągiem i tworzeniu prostych list. Rysowanie i tworzenie tabelek lepiej pójdzie na tle sieci kratek.

Notatnik mały czy duży? Mniejsze zeszyty będą bardziej poręczne, jednak szybciej może zabraknąć w nich miejsca na kolejne pomysły. Większy notatnik ma większą pojemność, ale nie zmieści się do kieszeni czy małej torebki.

Zrób własny notatnik krok po kroku

Zrobienie własnego notatnika lub notatnika na prezent wcale nie musi być trudne. Wystarczy przygotować papier na strony w dowolnym formacie. w linie, kratkę lub czysty, w zależności od przeznaczenia notatnika. Potrzebujemy także okładkę, którą może być grubszy kawałek papieru lub kartonik, nie ma znaczenia czy będzie on czysty ponieważ okładkę będziemy oklejać. Aby ozdobić okładkę można użyć papieru w ulubione wzory, materiału lub papierów przeznaczonych do scrapbookingu. Następnie potrzebujemy szpikulca, dzięki któremu będzie można wykonać dziurki w papierze i okładce. Tak przygotowany notatnik wystarczy zszyć, za pomocą igły i grubszej nici. Do wykonywania notatników dobrze sprawdza się ścieg koptyjski. Własnoręcznie przygotowany notatnik ucieszy każdego!

Bez względu na kształt czy rozmiar ważne, by notatnik pasował do stylu swojego właściciela. Tylko wtedy będzie konsekwentnie używany. Dlaczego? Bo korzystanie z niego będzie przyjemnością. Dobrze dobrany sprawdzi się jako powiernik sekretów, organizator zadań… A w końcu – również przyjaciel.