Nowoczesna kuchnia

Nowoczesna kuchnia

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Nowoczesna kuchnia-poradnik Westwing

Styl nowoczesny powstał jako przeciwwaga dla rozbuchanej ornamentyki XIX wieku. Najistotniejsze cechy stylu nowoczesnego to prostota i funkcjonalność. W takich wnętrzach nie ma miejsca dla ozdób, które mogłyby zakłócić harmonijną estetykę przestrzeni lub negatywnie wpłynąć na wygodę mieszkańców. 

Nowoczesna kuchnia to idealny przykład wnętrza, w którym nadrzędna jest funkcja użytkowa. Przestrzeń wykorzystana jest tak, by przyrządzanie potraw było szybkie i proste, a domownicy w trakcie codziennych „kuchennych” czynności czuli się komfortowo. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać nowoczesna kuchnia.

Nowoczesna kuchnia — dla kogo?

Zalety nowoczesnej kuchni docenią osoby, które cenią funkcjonalność i nie przepadają za dużą ilością dekoracji.

Kuchnia w wydaniu modern to najlepsze rozwiązanie dla miłośników dobrze zorganizowanej przestrzeni. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom łatwo jest utrzymać w niej porządek.

Warto urządzić kuchnię nowocześnie także wtedy, gdy jest ona połączona z salonem — wówczas jej wystrój będzie jedynie tłem i nie zdominuje aranżacji salonu.

Nowoczesna kuchnia — meble

W nowocześnie urządzonej kuchni dominują proste meble o stonowanej kolorystyce. Współcześni projektanci mebli kuchennych proponują coraz bardziej pomysłowe rozwiązania. Najlepszym wyposażeniem nowoczesnej kuchni będą szafki z wieloma przegródkami, uchwytami i pojemnikami, dzięki którym utrzymanie porządku będzie znacznie łatwiejsze.

Nowoczesna kuchnia — sprzęty

Nieodłącznym elementem nowoczesnej kuchni są zaawansowane technologicznie sprzęty – najczęściej ukryte „pod płaszczykiem” prostego designu. Oznacza to, że lodówka, kuchenka i piekarnik są zabudowane lub umieszczone na specjalnie w tym celu zaprojektowanych półkach lub szafkach.

Nowoczesna kuchnia — dodatki

Dodatki i dekoracje w nowoczesnej kuchni raczej się nie pojawiają ― zastępują je designerskie przedmioty użytkowe. Ich przykładem są modernistyczne zegary, stojaki na butelki, serwetniki lub młynki do przypraw. Rzadko pojawiają się także tradycyjne tekstylia – miejsce zasłonek i firanek zajmują rolety, a zamiast ściereczek pojawiają się jednorazowe ręczniki.

Kuchenna wyspa — modne rozwiązanie

W nowoczesnych kuchniach coraz częściej pojawia się tak zwana „wyspa”. Wyglądem przypomina nieco kilka szafek postawionych obok siebie i przykrytych wspólnym blatem. Może pomieścić różne – niezbędne w kuchni – sprzęty i akcesoria. Wyspa kuchenna to kwintesencja nowoczesnego designu!

Nadchodzące promocje