Nowoczesne meble balkonowe

Nowoczesne meble balkonowe

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Nowoczesne meble balkonowe-poradnik Westwing

Styl nowoczesny wymyka się precyzyjnym definicjom. Jego głównym wyznacznikiem jest otwartość na eksperymenty: z formami, kolorami, tworzywami. W stylu nowoczesnym można urządzić nie tylko dom, ale również ogród i taras. Niestety, życie w miejskich blokowiskach czasem uniemożliwia stylistyczny rozmach, zmuszając do stosowania minimalistycznych rozwiązań. Namiastkę ogrodu może stanowić nawet niewielki balkon urządzony z pomysłem. Nowoczesne meble balkonowe nie powinny zajmować wiele miejsca, dobrze jenak, by przykuwały wzrok oryginalnym designem lub ciekawymi kolorami. Aranżując balkon, warto postawić na kreatywność, fantazję i nieszablonowe pomysły.

Nowoczesne meble balkonowe: futurystyczne kształty

Nawet na niewielkiej przestrzeni balkonu można poczuć się wyjątkowo, a meble balkonowe mogą mieć nowoczesny design. Krzesła i fotele o eliptycznych, półkulistych lub jajowatych kształtach intrygują formą, a jednocześnie doskonale dostosowują się do anatomii ludzkiego ciała. Doskonałym rozwiązaniem dla poszukiwaczy najnowszych trendów okażą się pufy balkonowe. Można ułożyć się na nich wygodnie na zewnątrz, a w chłodne dni przenieść je do salonu. Te nowoczesne meble balkonowe zadziwiają oryginalnym designem, a jednocześnie sprzyjają komfortowi wypoczynku. Czasem miewają oparcia, kiedy indziej mogą również posłużyć za podręczne stoliki. Ci, którzy cenią wygodę oraz nieszablonowe rozwiązania, powinni postawić na nowoczesne meble balkonowe w postaci wiszących foteli. Te mogą nadawać się również do ogrodu lub na taras. Dzięki podwieszeniu siedziska na mocnym rusztowaniu, w takim fotelu można swobodnie się huśtać, w błogości podziwiając ogród lub widoki z balkonu.

Nowoczesne meble balkonowe: eksperymenty z kolorami

Nowoczesne meble balkonowe lub ogrodowe powinny przykuwać wzrok kolorami. W tym względzie najlepiej sprawdzą się fotele, krzesła lub stoły z tworzyw sztucznych. Są lekkie, łatwe w czyszczeniu, a ich cena jest niewysoka. Nowoczesne meble balkonowe z plastiku to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy w aranżacjach lubią inspirować się stylem pop art. Zestaw ogrodowy w tym wypadku powinien mieć żywe i bardzo jaskrawe kolory. Wiosenna zieleń, intensywna żółć, cyklamenowy róż, fiolet, turkus lub słoneczny oranż rozweselą przestrzeń balkonu i dodadzą jej fantazji. Nowoczesne meble balkonowe w tak barwnej oprawie powinny mieć również niestandardowe formy. Na balkonie w odważnych wersjach kolorystycznych wspaniale zaprezentują się również meble z włókna szklanego. Będą droższe od plastikowych, ale bardzo efektowne.

Nowoczesne meble balkonowe: nietypowe tworzywa

Wiklinowe, rattanowe lub drewniane meble do ogrodu, na taras lub balkon to klasyka. Od klasyki warto jednak czasem odstąpić. Plastik, akryl, włókno szklane? Dlaczego nie! Nowoczesne meble balkonowe mogą powstać z najbardziej zaskakujących materiałów. Pufy z tworzyw sztucznych prezentują się efektownie, a jednocześnie są odporne na działanie zjawisk atmosferycznych. Można wystawić je na deszcz, nie ryzykując, że zamokną. Nowoczesne meble balkonowe mogą też przybrać formę hamaków siedzących z przędzy akrylowej, te wymagają jednak większej przestrzeni oraz solidnego umocowania haków. Fotel wiszący w postaci przezroczystej kuli z tworzywa sztucznego to nie tylko wyjątkowe siedzisko, ale po prostu piękny nowoczesny mebel, na który chce się patrzeć.

Nowoczesne meble balkonowe powinny być atrakcyjne wizualnie i bardzo funkcjonalne. Dobrze, by sprawdzały się nawet na niewielkich przestrzeniach.