Nowoczesne poduszki

Nowoczesne poduszki

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Nowoczesne poduszki-poradnik Westwing

Początkowo były robione z… drewna, później stały się dobrem luksusowym, a do masowej produkcji weszły dopiero w ubiegłym stuleciu. Dziś miękkie poduszki goszczą w każdym domu i ciężko wyobrazić sobie bez nich codzienne funkcjonowanie. To na nich układa się głowę do snu i to one położone na sofie nadają meblowi zupełnie nowy wygląd. Poduszki sprawiają, że wnętrze staje się przytulniejsze, a meble do siedzenia lub leżenia dzięki nim są jeszcze wygodniejsze. Poduszki sprawdzają się we wszystkich pomieszczeniach i od lat uznaje się je za najpopularniejsze domowe dekoracje. Nie dziwi więc fakt, że dużym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne poduszki.

Poduszki w nowoczesnych aranżacjach

Styl nowoczesny kojarzony jest z minimalizmem i prostotą. Nie oznacza to jednak, że w nowoczesnym salonie nie ma miejsca dla poduszek. Wręcz przeciwnie. Według założeń modernizmu dom ma być wygodną „maszyną do mieszkania”, a co da większy komfort niż oparcie zrobione z miękkiej poduszki? Wybierając nowoczesne poduszki, warto postawić na modele o prostym kształcie, z poszyciem pozbawionym ornamentów i falban. Nowoczesne poduszki będą dobrze wyglądały nie tylko na salonowej sofie, można je także położyć na jadalnianych krzesłach lub na fotelu w gabinecie.

Nowoczesne poduszki dekoracyjne

Jak wyglądają nowoczesne poduszki ozdobne? Mogłoby się zdawać, że prosty kształt sprawia, że nowoczesne poduszki nie są zbyt wyszukaną formą dekoracji. Warto podkreślić, że te dodatki mają zwykle wesołe, mocne kolory. Ostatnim krzykiem mody są poduszki w fluorescencyjnych kolorach, które sprawiają, że dekoracje są widoczne. Miłośnicy klasyki mogą postawić na ponadczasową biel, czerń lub popularne szarości. Nowoczesne poduszki często przykuwają spojrzenie dzięki oryginalnym nadrukom lub aplikacjom. Mogą to być śmieszne sentencje, zabawne rysunki lub nietypowe obrazy (na przykład zdjęcie kamieni, drewna lub cegieł).

Nowoczesne poduszki, a raczej ich poszewki zwykle są uszyte z nietypowych materiałów. Przykładem może być filc – hit ostatnich lat, który na dobre zadomowił się w aranżacjach. Poduszki z kolorowego filcu są bardzo efektowne, trwałe i łatwo utrzymać je w czystości.

Nowoczesne poduszki do spania

Tradycyjne duże, puchate poduszki wypełnione pierzem odchodzą już do lamusa. Producenci tych akcesoriów proponują coraz to nowe poduszki, które mają zapewniać jeszcze bardziej komfortowy sen. Największa zmiana to wypełnienie. Zrezygnowano z alergizujących piór i zastąpiono je sztucznymi włóknami lub wełną. Dzięki temu nowoczesne poduszki do spania są hipoalergiczne i bezpieczne nawet dla małych dzieci. Zmianie ulega także kształt poduszek. Stają się one coraz mniejsze i płaskie, dzięki temu kręgosłup układa się we właściwej pozycji. Na sklepowych półkach znaleźć można także specjalistyczne nowoczesne poduszki na przykład do spania na boku, na plecach lub wyprofilowane modele dla kobiet w ciąży.

Nowoczesne poduszki do… siedzenia

Ostatni krzyk mody to miękkie i duże poduszki do siedzenia. Doskonale sprawdzają się w nowoczesnym salonie, obok niskiego stolika kawowego lub w pokoju dziecięcym. Można na nich siedzieć oglądając telewizję lub wygodnie ułożyć się i poczytać książkę, a może nawet uciąć sobie popołudniową drzemkę. Kupując nowoczesne poduszki do siedzenia, warto sprawdzić czy ich poszewka została uszyta z trwałego i plamoodpornego materiału.

Nowoczesne poduszki dekoracyjne, do siedzenia, czy do spania? Które chcesz mieć w swoim domu?