Nowoczesne ramki na zdjęcia

Nowoczesne ramki na zdjęcia

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Nowoczesne ramki na zdjęcia-poradnik Westwing

Fotografie to bardzo uniwersalne elementy wystroju. Znajdzie się na nie miejsce właściwie w każdym wnętrzu, niezależnie od jego stylu i aranżacji. Czy są to zdjęcia z wakacji, rodzinne pamiątki, czy stylizowane fotografie retro, wymagają jednak odpowiedniej oprawy. Na jakie wykończenie zdjęć się zdecydować? Tradycyjne ramki drewniane albo z brązu mogą prezentować się w nowoczesnym mieszkaniu zbyt staroświecko. Dlatego nowe trendy w dekoracji wnętrz oferują szeroką gamę produktów w modnych kształtach i kolorach, wytworzonych z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, kolorowych metali czy szkła. Designerskie, nowoczesne ramki na zdjęcia to nie tylko oryginalna oprawa fotografii, ale też wyjątkowe elementy dekoracyjne.

Nowoczesne ramki na zdjęcia w różnych odsłonach

W ofercie nowoczesnych ramek można znaleźć produkty w najróżniejszych kształtach, kolorach i rozmiarach. Dzięki temu każda ramka może zostać idealnie dopasowana do danego zdjęcia i stylu, a także do własnych upodobań. Poniżej przedstawiamy wybrane trendy wśród nowoczesnych ramek:

  • Ramki z tworzywa sztucznego – najszersza kategoria opraw do zdjęć, dająca niemal nieograniczony wybór form. Wysokiej jakości tworzywa mogą być stylizowane na różne materiały i pasują również do eleganckich wnętrz o luksusowym charakterze.
  • Nowoczesne ramki z metalu – na przykład ze srebrzystego albo kolorowego aluminium. Mogą mieć miękkie, łagodne kształty albo bardziej prostą i surową, industrialną formę.
  • Nowoczesne ramki lustrzane – wykończone lustrem albo malowane srebrną farbą z efektem chromu. Kilka takich ramek pięknie rozświetla wnętrze i napełnia je kryształowym blaskiem!
  • Antyramy – jak sama nazwa wskazuje, stoją w opozycji do ramek. Antyrama szklana lub pleksi to najbardziej minimalistyczna i uniwersalna oprawa fotografii, która pasuje do każdego wnętrza.
  • Blok z tworzywa sztucznego – futurystyczny wariant antyramy. Zdjęcie wygląda w nim jak zatopione w bryle lodu. Takie nowoczesne ramki na zdjęcia szczególnie dobrze wyglądają w domowym biurze.

Multiramy na zdjęcia

Wyrafinowaną i bardzo modną alternatywą do zastosowania kilku nowoczesnych ramek na zdjęcia są tak zwane multiramy. Multirama to połączenie kilku ramek na zdjęcia w jedną, większą kompozycję. Oprawy mogą być tej samej lub różnej wielkości. Daje to możliwość łączenia w jednej ramie na przykład zdjęć o wymiarach 9×13 cm i 10×15 cm, a także łączenia standardowych odbitek z mniejszymi portretami 6×9 cm. Ramki są ułożone względem siebie w pionie lub w poziomie, tworzą szachownicę albo bardziej swobodny, nieregularny układ.

Takie nowoczesne ramki na zdjęcia mają kilka zalet. Przede wszystkim bardzo oryginalnie i estetycznie się prezentują. W zależności od wystroju wnętrza mogą być wielobarwne albo monochromatyczne. Niezależnie od układu i wielkości poszczególnych ramek, multiramki oszczędzają też miejsce: dzięki nim da się wyeksponować kilka fotografii nawet na niewielkim fragmencie ściany lub małej komodzie.