Nowoczesne talerze

Nowoczesne talerze

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Nowoczesne talerze-poradnik Westwing

Aranżacja wnętrz to niekończąca się przygoda, a jeśli dużo czasu spędza się w kuchni, warto wyposażyć się w potrzebne sztućce, naczynia i akcesoria kuchenne. Serwisy porcelanowe stanowią synonim klasycznej elegancji, jednak miłośnicy współczesnego designu lubią korzystać z nowinek technologicznych i cieszyć się fantazją projektantów, odzwierciedloną w ich projektach. Nowoczesne talerze płaskie i głębokie stanowią zatem doskonałą alternatywę dla kreatywnych dusz. Najlepiej od razu nabyć gotowy zestaw – jednolity kolorystycznie lub czarujący wszystkimi barwami tęczy. Nietuzinkowe formy, praktyczne i solidne materiały, ciekawe zestawienia barwne: tym wyróżniają się nowoczesne talerze.

Dialog z klasyką

Współcześni projektanci lubią wchodzić w inspirujący dialog z klasyką. Dlatego nowoczesne talerze ceramiczne i porcelanowe wciąż cieszą się dużą popularnością, a przy okazji czarują intrygującym designem. Okrągłe talerze często zastępowane są kwadratowymi i prostokątnymi. Ma to również związek z coraz większą świadomością kulinarną – wielu Polaków lubi odkrywać nowe, egzotyczne smaki. Na przykład sushi warto podawać na podłużnych prostokątnych talerzach, a do serwowania dań tajskich czy chińskich doskonale sprawdzają się pojemne talerze głębokie.

Nowoczesne talerze porcelanowe są często jednolite kolorystycznie, a rolę dekoracyjną odgrywają ich nietuzinkowe kształty – asymetryczne, opływowe lub mocno zgeometryzowane. Połyskująca porcelana i ceramika zyskuje nowy charakter, jeśli jest uformowana w nowatorskie, pomysłowe kształty.

Nowoczesne talerze z tworzyw sztucznych

Tworzywa sztuczne mają tę wyższość nad porcelaną, ceramiką czy szkłem, że nie są podatne na stłuczenie. Nowoczesne talerze z wytrzymałych tworzyw są przy okazji łudząco podobne do modeli z porcelany. Dlatego nie ma ryzyka, że będą mało eleganckie. Warto zwrócić uwagę szczególnie na dwa materiały:

  • Nowoczesne talerze z melaminy – są o wiele tańsze od ceramicznych. Wyróżniają się lekkością i solidnością, często również czarują soczystymi kolorami. Naczynia z melaminy świetnie sprawdzają się jako modele specjalnie dla dzieci, głównie dlatego, że nie można ich rozbić.
  • Nowoczesne talerze ze szkła akrylowego – transparentne, lekkie optycznie i niemal niezniszczalne. Można zdecydować się na modele bezbarwne lub kolorowe.

Szeroka gama kolorystyczna

Nowoczesne talerze to produkty, w których nietuzinkowe formy występują obok ciekawych kompozycji kolorystycznych. Dlatego bardzo łatwo znaleźć zestaw pasujący do stylu aranżacyjnego, który króluje w kuchni. Choć biel jest wyborem uniwersalnym, warto zwrócić uwagę także na inne kolory:

  • Czerń – nowoczesne talerze w kolorze czarnym urzekają szykiem i elegancją. Wspaniale prezentują się w aranżacji w stylu glamour.
  • Błękit i turkus – to kolory morza i nieba, dlatego przyjemnie kojarzą się z ciepłymi wakacjami. Subtelnie dodają rumieńców aranżacji minimalistycznej, a szczególnie polecane są do modnego wystroju w stylu marynistycznym.
  • Fiolet – barwa wytworna i elegancka, a ponieważ wspaniale komponuje się z szarością, jest godna polecenia do wnętrz minimalistycznych.
  • Czerwień – kolor pobudzający apetyt i dodający energii. Nowoczesne talerze czerwone wspaniale ożywiają wystrój utrzymany w barwach ziemi. Doskonale prezentują się też w kuchni nowoczesnej i industrialnej.

Nowoczesne talerze wyróżniają się designem pełnym fantazji, dlatego w aranżacji służą jako praktyczne dekoracje. Już jeden duży talerz w roli półmiska potrafi na nowo określić charakter nakrycia. Warto więc czerpać pełnymi garściami z dobrodziejstw współczesnego wzornictwa.