Nowoczesne zegary ścienne

Nowoczesne zegary ścienne

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Nowoczesne zegary ścienne-poradnik Westwing

Zegary to popularne przedmioty, które funkcjonują pod wieloma postaciami, na przykład zegarków na rękę, zegarów ściennych lub biurkowych. Z biegiem lat ich wygląd stopniowo ulegał zmianie. Dziś we wnętrzach królują nowoczesne zegary ścienne, które często swoim wyglądem przypominają dzieła sztuki.

Zegar to przedmiot, który znajduje się w każdym pomieszczeniu, dlatego warto go odpowiednio wkomponować w otoczenie. Ponieważ nowoczesne zegary ścienne posiadają niestandardowe kształty, pozwalają oryginalnie zaaranżować wnętrze i podkreślić charakter pokoju. Podpowiadamy, jaki zegar nie przytłoczy wnętrza, lecz je urozmaici. Szczęśliwi też liczą czas!

Nowoczesne zegary ścienne i ich mechanizm

Nowoczesne zegary ścienne mogą mieć odmienne sposoby wskazywania czasu.

  • Zegary tarczowe –są bardzo dokładne, ponieważ posiadają standardową, dwunastogodzinową tarczę. Odnajdą się w pomieszczeniu urządzonym w stylu klasycznym. Mogą być także ciekawym dodatkiem do nowoczesnego lub folkowego wnętrza. Zegary tarczowe z kryształkami na wskazówkach sprawdzą się w pomieszczeniu zaaranżowanym w stylu glamour.
  • Zegary diodowe – posiadają wyświetlacz z diodami LED. Zegar diodowy świetnie sprawdzi się w pomieszczeniu zaaranżowanym w stylu nowoczesnym lub industrialnym. Może być także ekstrawaganckim dodatkiem do stylu klasycznego, do którego wprowadzi nutę nowoczesności.
  • Zegar z wyświetlaczem kartkowym – to zegar, który można spotkać na dworcach. Posiada industrialny wygląd, dlatego będzie stanowił uzupełnienie dla loftowego pomieszczenia.

Jeszcze zegar czy już dzieło sztuki?

Nowoczesne zegary ścienne są na tyle oryginalne, że mogą być alternatywą dla dzieł sztuki. Ich zaletą, w porównaniu do obrazów, jest niska cena. Istnieje wiele wariantów nowoczesnych zegarów, dlatego każdy znajdzie to, co najlepiej odpowiada jego gustom. Ich ekstrawaganckie i ekscentryczne obudowy mogą być inspiracją do urządzenia wnętrza, z którym będą współtworzyć idealną całość.

Nowoczesny zegar nie musi posiadać cyfr, które będą informować o godzinie. Na tarczy może się na przykład znajdować dwanaście metalowych prętów. Zegary mają bardzo różne kształty, między innymi okrągłe, prostokątne, kwadratowe lub niestandardowe.

Designerski zegar ścienny może oryginalny i minimalistyczny. Czasami zegar stanowią jedynie wskazówki, ponieważ nie posiada on żadnego tła. Tarcze wykonane są z lustra, metalu, a nawet z drewna. Mogą przybierać formę napisu, zwierzęcia, kwiatu lub geometrycznego kształtu. Dzięki temu zegar ścienny może być dobrany tematycznie do miejsca,w którym się znajduje, na przykład w kuchni sprawdzi się ten w kształcie widelca, a w łazience – z tłem wykonanym z lustra.