Nowoczesny stojak na ubrania

Nowoczesny stojak na ubrania

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Nowoczesny stojak na ubrania-poradnik Westwing

Kurtki i buty w przedpokoju, ubrania w sypialni, łazience... Niełatwo zapanować nad garderobą, zwłaszcza, kiedy w domu są dzieci. Szafy pękają w szwach, a gdy przyjdą goście, to już naprawdę ciężko o ład. A przecież nikt nie lubi bałaganu ani wygniecionych strojów. Rozwiązaniem problemu jest nowoczesny stojak na ubrania. Może on nawet pełnić funkcję małej, podręcznej garderoby.

Stojak na ubrania od tradycyjnego wieszaka odróżnia wielofunkcyjność. Oprócz okryć wierzchnich i dodatków może też pomieścić obuwie i inne akcesoria. Dzięki różnorodności form tego produktu można łatwo dobrać stojak odpowiedni do swoich potrzeb. Masz dość bałaganu w przedpokoju, sypialni i garderobie? Skorzystaj z naszych porad i znajdź idealny stojak na ubrania!

Nowoczesny stojak na ubrania – nie tylko do garderoby!

Wieszak lub stojak na ubrania sprawdzi się doskonale nie tylko w garderobie, ale też w przedpokoju, sypialni i łazience. Pozwoli uniknąć gniecenia ubrań w zbyt ciasnej szafie i niechlujnego odwieszania ich na krześle. To podwójny zysk – elementy garderoby nie są przypadkowo porozrzucane po domu, a do tego o wiele łatwiej o nie zadbać. Stojak w łazience może dodatkowo służyć do odwieszania szlafroka. Tak wyposażona łazienka jest bardziej ergonomiczna i przyjazna – zarówno dla domowników, jak i ich ubrań.

Nowoczesny stojak na ubrania – różne formy

Szukając stojaka do przechowywania ubrań można się zdecydować na jedną z wielu dostępnych form. Różnią się one kształtem, rozmiarem i funkcjonalnością:

Wieszak stojący – najbardziej tradycyjny, spotykany w domowych przedpokojach, w hotelach, restauracjach i biurach. Najczęściej wyposażony w praktyczny stojak na parasole.

Stojak z drążkiem – bardziej pojemny, idealny do garderoby. Może być wyposażony w kółka ułatwiające przemieszczanie. Pomieści wiele pojedynczych wieszaków, często ma też dodatkową półkę na obuwie. Buty i inne dodatki można też umieścić w wiszącym organizerze.

„Kamerdyner” – kompaktowy, elegancki stojak na ubrania. Najczęściej składa się z wieszaka na bluzkę lub marynarkę, drążka na spodnie i dodatkowej półeczki na biżuterię czy zegarek.

Manekin na ubrania – romantyczna alternatywa. Bardzo kobiece rozwiązanie w postaci stylizowanego, często ażurowego manekina.

Nowoczesny stojak na ubrania – praktyczne rozwiązania

Stojak na ubrania powinien być przede wszystkim praktyczny. Oprócz odpowiedniego stylu i formy, trzeba zwrócić uwagę na jego wymiary. Szczególnie ważna jest wysokość! Aby móc swobodnie powiesić szlafrok czy długi płaszcz, wieszak lub drążek powinny być umieszczone na wysokości około 170 cm. Stojak musi też być stabilny, zwłaszcza jeżeli jest wyposażony w kółka. Warto też sprawdzić, jakie jest maksymalne obciążenie produktu – zbyt słaby będzie się przechylał, a nawet może się przewrócić!

Idealnie dobrane akcesoria

Jeśli domowa garderoba ma pełnić głównie rolę przechowalni ubrań sezonowych, trzeba ją do tego odpowiednio wyposażyć. Powinna być możliwie pojemna, a do tego musi chronić ubrania, obuwie i dodatki przed kurzem. Można to uzyskać nawet na niewielkiej powierzchni! Wieszaki i stojaki na ubrania wystarczy uzupełnić o praktyczne akcesoria do przechowywania. Z dostępnych produktów polecamy szczególnie pudełka, koszyki z wikliny oraz różnego rodzaju pojemniki i organizery.

Nadchodzące promocje