Obrus 120×120

Obrus 120×120

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Obrus 120×120-poradnik Westwing

Elegancko nakryty stół nie może obyć się bez gustownych tekstyliów. Są to serwetki i różnego rodzaju obrusy. Wśród tych ostatnich warto wyróżnić niewielki lecz przydatny obrus 120x120. To doskonała dekoracja blatu w salonie, w jadalni lub w kuchni. Uniwersalny wymiar, sprawia że taki obrus można wybrać spośród modeli uszytych z różnych materiałów, które z łatwością można dopasować do wszystkich stylów aranżacyjnych.

Obrus 120×120 z różnych materiałów

  • Bawełniany obrus 120×120 zdobi stoły od setek lat. Jest synonimem elegancji. Do wyboru są modele śnieżnobiałe lub w wesołych, mocnych kolorach. Warto dodać, że za bawełnianymi obrusami przemawia przystępna cena.
  • Lniany obrus 120×120 jest ostatnio bardzo modny! Jest ceniony nie tylko ze względu na swój oryginalny wygląd, ale także dzięki właściwościom plamoodpornym, higroskopijnym i antystatycznym. Legendarna jest już trwałość tekstyliów z lnu. Je także można kupić w wielu kolorach i kształtach.
  • Poliestrowy obrus 120×120 jest całkowicie plamoodporny. Doskonale nadaje się jako przykrycie stołu kuchennego narażonego na zabrudzenia. Nowoczesne włókna poliestrowe doskonale imitują te naturalne, dzięki temu obrusy z nich uszyte wyglądają niezwykle elegancko.
  • Filcowy obrus 120×120 to nietypowa i coraz popularniejsza dekoracja stołu. Ma ażurową formę i wesoły kolor, który stanie się mocnym akcentem w aranżacji.
  • Koronkowy obrus 120×120 elegancko udekoruje blat stołu, konsoli lub komody. Zwykle ma biały kolor.
  • Obrus 120×120 z kilku materiałów to na przykład model poliestrowy lub bawełniany z gipiurą (dekoracyjną koronką). Dzięki takiemu rozwiązaniu obrus jest efektowną ozdobą i jednocześnie funkcjonalną ochroną stołu.

Obrus 120x120

Obrus 120×120 w różnych stylach

Obrus 120×120 to ma tak popularny rozmiar, że jest produkowany, w wielu wersjach, które dopasują się do wszystkich stylów aranżacyjnych. Jako przykład można podać biały płócienny obrus w delikatne kwiatki, który doskonale udekoruje wnętrze w stylu prowansalskim lub angielskim. Jednolity lniany lub koronkowy model będzie bardzo dobrze pasował do kuchni lub do salonu rustykalnego. Ulubiony przez Polaków styl skandynawski charakteryzuje proste wzornictwo i stosowanie tylko naturalnych materiałów. W takim wnętrzu najlepiej będzie wyglądał kwadratowy obrus w delikatną kratkę, uszyty z bawełny lub lnu. Aranżacja nowoczesna wymaga nowoczesnych dodatków, jednym z nich może być obrus z poliestru (jednolity lub z abstrakcyjnym wzorem). Stół w stylu klasycznym bardzo dobrze będzie wyglądał okryty obrusem z bawełny. Może być to model z gipiurą lub mereżką (ażurową wstawką).

Obrus 120×120 na stole

Kwadratowy obrus o wymiarach 120×120 cm daje duże możliwości aranżacyjne. Może on stanowić samodzielną dekorację blatu w kształcie koła, kwadratu, owalu lub prostokąta. Równie dobrze będzie wyglądał w towarzystwie innych tekstyliów na stole przykrytym na specjalne okazje. Wówczas warto go położyć na większym obrusie w kontrastującym kolorze. Do tego można dobrać serwetki z podobnym wzorem lub w podobnej barwie. To wszystko stworzy elegancką stołową aranżację. Obrus 120×120 to także doskonała ozdoba dla ławy lub stolika kawowego. Można go kłaść zarówno równolegle do krawędzi jak i pod kątem 45 stopni.

Obrus 120×120 to gustowna dekoracja, która sprawdzi się we wszystkich pomieszczeniach, zarówno na co dzień jak i od święta. Warto mieć go w swoim domu!