Obrusy na ławę

Obrusy na ławę

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Obrusy na ławę-poradnik Westwing

Ława to niezwykle elegancki, a zarazem funkcjonalny mebel. Cieszy się on dużą popularnością, zapewne dlatego, że ma wiele zalet. Przede wszystkim jest wspaniałą alternatywą dla stołu. Ława spełnia niemalże wszystkie jego funkcje, ale dzięki temu, że jest mniejsza, z łatwością można ją dopasować nawet do niewielkiego salonu lub kuchni. Aby jednak miała jeszcze bardziej atrakcyjny wygląd, warto umieścić na niej obrus. W sklepach dostępne są oryginalne modele, które nadadzą temu meblowi wyjątkowego charakteru. Podpowiadamy, dlaczego obrusy na ławę to wyjątkowe produkty, które warto mieć w swoim domu. Zadowolą one gusta nawet najbardziej wymagających miłośników designu.

Nowoczesne obrusy na ławę

Obrusy na ławę w niczym nie przypominają modeli sprzed lat. W sklepach dostępne są nowoczesne nakrycia, które zachwycają swoim nietypowym wyglądem. Przede wszystkim obrusy na ławę są o wiele bardziej minimalistyczne w przeciwieństwie do swoich odpowiedników sprzed lat. Najmodniejsze są jednolite modele o prostym kroju.

Obrusy na ławę

Obrusy na ławę to wyjątkowe produkty. Mają one wiele zalet. Przede wszystkim mogą ukryć mankamenty mebla. Sprawią, że nawet nieatrakcyjny stolik nabierze eleganckiego charakteru. Obrusy na ławę stanowią idealne tło dla zastawy stołowej oraz wszelkiego rodzaju dodatków – wazonów, bukietów kwiatowych, świec. Dla jak najlepszego wyeksponowania przedmiotów znajdujących się na ławie, warto wybierać obrusy o jednolitej barwie. Kolejną zaletą tego rodzaju nakryć jest także to, że mogą one optycznie powiększyć mebel. Wtedy należy zdecydować się na obrusy na ławę w paski… i gotowe!

Obrusy na ławę w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to prawdziwy hit aranżacyjny. Łączy w sobie minimalistyczne formy, naturalne materiały, stonowane barwy oraz funkcjonalność. W sklepach dostępne są obrusy w stylu skandynawskim. Zazwyczaj produkuje się je z lnu, ponieważ materiał ten ma wiele zalet. Oto niektóre z nich:

  • Nakrycia te są plamoodporne, ponieważ lniane włókna nie przyjmują zabrudzeń.
  • Nie trzeba ich prasować. Lniane obrusy na ławę dobrze się prezentują także, gdy występują na nich naturalne zagniecenia.
  • Są dwukrotnie trwalsze od obrusów bawełnianych.
  • Pranie w wysokich temperaturach sprawia, że materiał staje się gładszy i o wiele mocniejszy.
  • Lniane obrusy na ławę są biodegradowalne i w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego.
  • Mają ponadczasowy wygląd, dlatego mogą posłużyć w mieszkaniu przez długie lata.
  • Idealnie sprawdzą się w domu, w którym mieszkają alergicy. Materiał ten nie gromadzi ładunków elektrostatycznych, dzięki czemu kurz nie osiada na obrusach.
  • Lniane obrusy na ławę mają naturalny połysk, który nadaje im eleganckiego charakteru.

Czego chcieć więcej?

Obrusy czy bieżniki na ławę?

Obrusy na ławę to ponadczasowe nakrycia. Jednak w sklepach dostępne są alternatywy dla tych produktów. Mowa tu o bieżnikach. Te wąskie, dekoracyjne nakrycia sprawią, że mebel nabierze nowoczesnego charakteru. Obrusy na ławę można łączyć z bieżnikami. Często nawet przedmioty te sprzedawane są w kompletach. Dzięki temu zarówno na jednym, jak i drugim produkcie, znajduje się motyw przewodni, na przykład geometryczne lub kwiatowe wzory. To idealny pomysł na prezent dla bliskiej osoby!

Obrusy na ławę to produkty, które upiększą mebel i nadadzą pomieszczeniu prestiżu. Warto wybierać modele wykonane z wysokiej jakości materiału, ponieważ obrusy na ławę są ponadczasowe i nigdy nie wyjdą z mody!