Okrągła poduszka

Okrągła poduszka

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Okrągła poduszka-poradnik Westwing

Najpopularniejsze poduszki do salonu to te o równej długości i szerokości – czyli najczęściej 40x40 cm albo nieco większe, 50x50 bądź 60x60 cm. Na tym jednak nie koniec możliwości! Inne kształty poduszek świetnie wzbogacają kompozycję na kanapie. Okrągła poduszka jest detalem, który dodaje przytulności, a niekiedy też elegancji. Dużą popularnością cieszą się modele z charakterystycznym guziczkiem w środku. Poduszka jest uformowana w ten sposób, że lekko pofałdowana poszewka tworzy linie, które zbiegają się w środku. Efekt dekoratorski jest przyjemny dla oka i czarujący! Innym praktycznym drobiazgiem jest okrągła poduszka na taboret.

Przytulna czy elegancka?

Okrągłe poduszki to produkty, które mogą czarować zarówno przytulnym, jak i eleganckim designem. W pierwszej grupie znajdują się modele w pastelowym kolorach. Poszewki wykonuje się najczęściej z naturalnych włókien, takich jak len czy bawełna. Krawędzie mogą być obszyte dekoracyjnymi koronkami. W środku, zamiast popularnego guziczka, pojawiają się serduszka, kielich kwiatu bądź koronkowa dekoracja w formie przypominającej krochmalone serwety. Inspiracje płyną również z designu etno. Przytulna okrągła poduszka może mieć poszewkę wykonaną z wełny czy filcu, a w dekorze mogą się wyróżniać zdobienia znane ze sztuki ludowej czy rzemiosła artystycznego egzotycznych ludów.

Do aranżacji glamour i modern classic warto wybierać modele, w których poszewki wykonane są z połyskujących tkanin. Polecany kolor to na przykład srebro. Okrągła poduszka skórzana świetnie zaprezentuje się na eleganckiej pikowanej sofie. Kilka modeli można wprowadzić też do sypialni, dobierając ich barwę oraz design spójnie z narzutą czy pościelą.

Okrągła poduszka w aranżacji salonu i sypialni

Każdy fotel w salonie zyska więcej uroku, jeśli zagości na nim okrągła poduszka. To dekoracja, a zarazem praktyczny drobiazg dobrze podpierający plecy. Siedzenie w fotelu będzie więc jeszcze przyjemniejsze, szczególnie podczas długich popołudni i wieczorów spędzanych z ulubioną lekturą. Kompozycja poduszek na kanapie będzie jeszcze piękniejsza, jeśli modele kwadratowe wzbogaci się o co najmniej jeden okrągły. Nie warto bać się dekoratorskich eksperymentów, dlatego każda poduszka może być w innej barwie albo czarować innym wzorem. Ciekawie prezentuje się okrągła poduszka z patchworkową poszewką. Efektowne wzory i faktury zbiegają się w środku, gdzie powinien pojawić się uroczy guziczek. Jedna intrygująca okrągła poszewka doda też uroku sypialni, nawet gdy będzie nieco niedbale rzucona na narzutę!

Okrągłe poduszki na stołki i taborety

Osobną grupę produktów stanowią okrągłe poduszki na taborety i stołki. To bardzo praktyczne akcesoria, które podnoszą komfort siedzenia. Warto wybierać modele z poszewkami bawełnianymi bądź poliestrowymi. Takie najłatwiej jest utrzymać w czystości. Można je bowiem bez obaw prać w pralce. Okrągła poduszka powinna być wyposażona w troczki, dzięki którym można ją przywiązać do taboretu i nie będzie się zsuwać. W roli wypełnienia najlepiej sprawdza się elastyczna, ale sprężysta gąbka. Poduszki to prawdziwe must have w przypadku taboretów drewnianych i metalowych. Dzięki tym drobiazgom zapomina się o twardej powierzchni, a stołki z solidnych materiałów jeszcze bardziej cieszą oko.

Okrągła poduszka na kanapę, fotel, taboret, do sypialni… Możliwości aranżacyjnych jest mnóstwo. Takie detale jak okrągłe poduszki potrafią zdziałać dekoratorskie cuda! Są przy tym bardzo praktyczne.