Okrągły stół do kuchni

Okrągły stół do kuchni

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Okrągły stół do kuchni-poradnik Westwing

Okrągły stół do kuchni to niezbędny element każdego domu. To przy nim można cieszyć się wspólnymi posiłkami z rodziną, rozmową przy kawie z przyjaciółmi czy kolacją we dwoje. Mebel ten od dawna nie służy jednak wyłącznie przyjmowaniu gości. Obecnie jest funkcjonalnym elementem wnętrza, przy którym odrabia się lekcje, pracuje przy komputerze czy odpoczywa. Jak widać, stół to nie tylko przedmiot, lecz towarzysz naszego codziennego życia. Co więcej, okrągłe modele mają wiele zalet. Przede wszystkim z łatwością można je wprowadzić do większości aranżacji, ponieważ pasują niemalże do każdego stylu. Podpowiadamy, dlaczego okrągły stół do kuchni to mebel, który zadowoli gusta nawet najbardziej wymagających miłośników designu!

Funkcjonalny okrągły stół do kuchni

Aby wybrać idealny stół do kuchni, należy kierować się swoimi oczekiwaniami co do funkcjonalności i estetyki. W dużym pomieszczeniu można umieścić stół kwadratowy lub prostokątny, ponieważ to modele, które wymagają przestrzeni. Nawet w najmniejszej kuchni lepiej sprawdzi się stół okrągły. Ten oszczędny w gabarytach mebel łatwo skomponować z pozostałymi elementami pomieszczenia. Ponadto, okrągły stół przywołuje miłe skojarzenia, ułatwia konwersację i stwarza przytulne wnętrze. Okrągły stół do kuchni może być również rozkładany. Dobrze sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach, w których będzie wygodnym rozwiązaniem na co dzień, a podczas wizyty gości sprawi, że dla nikogo nie zabraknie miejsca. Za najwygodniejszy okrągły stół do kuchni uważa się ten o 100 cm szerokości blatu. Nie trzeba mieć zatem wiele przestrzeni, żeby cieszyć się pięknem tego mebla.

Okrągły stół do kuchni – zalety

Okrągły stół do kuchni jest funkcjonalny, ale to nie jedyna jego zaleta. Przede wszystkim jest bezpieczny dla dzieci, ponieważ pozbawiony kantów. Co więcej, z łatwością można zamontować nad nim oświetlenie. Jedna wisząca, stylowa lampa wystarczy, aby oświetlić cały blat stołu. Wszystkie osoby siedzące przy meblu są zwrócone do siebie, co jest dużym ułatwienie podczas konwersacji. Co więcej, pasuje do większości wnętrz. Białe modele świetnie będą prezentować się w skandynawskim stylu, drewniane — w prowansalskim, a przezroczyste wykonane z plastiku lub metalowe — w nowoczesnych. W sklepach jest wiele rodzajów tego rodzaju mebli, dzięki czemu zapewne każdy znajdzie coś dla siebie.

Krzesła – nieodłączny element stołu

Okrągły stół do kuchni potrzebuje towarzystwa, także tego w postaci innych mebli. Nie od dziś wiadomo, że najlepszy duet tworzy z krzesłami. Przy ich wyborze należy pamiętać, że powinny pasować do stołu. Zbyt duże krzesła mogą przytłoczyć nawet najpiękniejszy mebel. Zbyt małe mogą być niewygodne. Idealne rozwiązanie osiągniemy wtedy, gdy blat stołu znajduje się na wysokości żeber. Wybór krzeseł jest ogromny — od minimalistycznych, wręcz przezroczystych, po tapicerowane siedzenia z wytłaczanymi oparciami. Aby nadać designerskości, warto ozdobić okrągły stół do kuchni wymyślnym wazonem z kwiatami lub świecami.

Nadchodzące promocje