Organizer na kosmetyki

Organizer na kosmetyki

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Organizer na kosmetyki-poradnik Westwing

Puder, cienie do powiek, tusz do rzęs, pomadka – wystarczy kilka podstawowych kosmetyków do makijażu i bałagan gotowy. Przekładane z miejsca w miejsce łatwo się gubią, do tego utrudniają utrzymanie czystości na półce pod lustrem czy toaletce. W utrzymaniu ładu przydaje się praktyczny organizer na kosmetyki!

Nie trzeba być profesjonalną kosmetyczką ani wizażystką, żeby umieć docenić ład w codziennie używanych w kosmetykach i akcesoriach do makijażu. Odpowiednio uporządkowane dają się łatwo znaleźć, zajmują mniej miejsca, a do tego mogą jeszcze atrakcyjnie wyglądać. Wystarczy dopasowany organizer na kosmetyki.

organizer na kosmetyki plastikowy

Organizer na kosmetyki — dość bałaganu!

Organizer to pojemnik podzielony na przegródki, półeczki i szufladki, które są dostosowane do przechowywania przedmiotów różnej wielkości. W zależności od potrzeb może mieć jeden lub kilka poziomów i wymiary od kilkunastu do kilkudziesięciu centymetrów. Otwarty organizer zapewnia bezpośredni i szybki dostęp do potrzebnych rzeczy, natomiast zamykany chroni je dodatkowo przez kurzem. Organizery na kosmetyki są najczęściej wykonane z przezroczystego tworzywa sztucznego, aby ułatwić znalezienie odpowiedniego koloru cieni do powiek czy lakieru do paznokci. Wyeksponowana w ten sposób wielobarwna kolekcja może tworzyć estetyczny element wystroju łazienki czy kobiecego buduaru.

organizer na kosmetyki na toaletkę

Do wyboru, do koloru

Dzięki odpowiedniej organizacji „kolorówki” nie trzeba inwestować w drogą, profesjonalną kasetkę do makijażu. Idealny organizer pozwoli na rozmieszczenie wszystkich kosmetyków i akcesoriów do makijażu w przejrzysty i wygodny sposób. Powinien mieć oddzielne przegródki na przedmioty różnej o długości: wyższe na zestaw pędzli, kredki do oczu i tusz do rzęs, trochę niższe na cienie do powiek, pomadki i lakiery do paznokci. Warto też przewidzieć osobne miejsce na waciki i patyczki kosmetyczne.

Miłośniczkom manicure’u polecamy stojaki dostosowane specjalnie do przechowywania lakierów i odżywek do paznokci. Mieszczą one od kilku do kilkudziesięciu buteleczek, które można poukładać kolorystycznie. Umożliwi to dobór odpowiedniego odcienia lakieru do kreacji i ułatwi określenie, jakiego koloru może jeszcze brakować w kolekcji. Dobrze jest zdecydować się na stojak, który ma też co najmniej jedną przegródkę na pilniki i inne akcesoria do pielęgnacji. Szukając ich podczas malowania paznokci można uszkodzić świeżo naniesiony lakier, a do tego coś nim ubrudzić. Dlatego wszystkie akcesoria powinny być zawsze w zasięgu ręki!

Kosmetyki i akcesoria można też zorganizować za pomocą różnej wielkości koszyków wiklinowych. Szczególnie dobrze sprawdzają się one w łazience. Zestaw koszy pomieści wszystkie niezbędne przedmioty, włącznie z kosmetykami do pielęgnacji i ręcznikami.

organizer na kosmetyki do łazienki

W domu i w podróży

Organizery pozwalają na szybkie i łatwe przenoszenie większych ilości kosmetyków bez narażenia ich na uszkodzenie. Bardzo dobrze chronią zawartość przed strąceniem i zakurzeniem. Mogą być jednak dość nieporęczne w podróży – znacznie wygodniejsza okazuje się wtedy klasyczna kosmetyczka. Podczas dłuższego wyjazdu można też schować akcesoria do dużego, pojemnego kuferka.