Organizer do szuflady kuchennej

Organizer do szuflady kuchennej

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Organizer do szuflady kuchennej-poradnik Westwing

Mawia się, że kuchnia to serce domu, dlatego ważne, aby zawsze panował w niej ład i porządek. To pomieszczenie, które zbliża do siebie domowników, ponieważ spożywają w nim posiłki, przygotowują je, rozmawiają oraz spędzają wolny czas. Choć zawartość szuflad nie rzuca się w oczy, warto mieć je zawsze uporządkowane, aby łatwo można było odnaleźć w nich potrzebne przedmioty lub sztućce. Organizer do szuflady kuchennej to rozwiązanie, które znajdzie swoje zastosowanie w każdej kuchni!

Papierowy, biurowy organizer pomaga ustalić plan dnia i uporządkować codzienne sprawy. Organizer do szuflady także porządkuje, lecz… przedmioty. Jest funkcjonalny, a do tego posiada atrakcyjny wygląd. Podpowiadamy, jaki organizer do szuflady kuchennej wybrać!

Czym jest organizer do szuflady kuchennej?

Organizer do szuflady kuchennej to wkład wykonany zazwyczaj z plastiku lub drewna. Wkład posiada wiele różnych przegródek, w których umieszcza się sztućce oraz inne niezbędne, kuchenne akcesoria, na przykład praskę do czosnku, nożyczki oraz obieraczkę do warzyw i owoców. Organizer do szuflady kuchennej dostępny jest w wielu kolorach. Może kontrastować z szufladą, na przykład do białej można zakupić drewniany lub szary wkład. Można zaopatrzyć się także w organizer w odcieniu dopasowanym do koloru szuflady, dzięki czemu nie będzie się on wyróżniał.

Organizer do szuflady kuchennej: rodzaje organizerów

Organizer do szuflady kuchennej powinien być dobrze dopasowany do jej kształtu i rozmiaru. Jeśli szuflada posiada niestandardowy wymiar, dobrym rozwiązaniem jest zakup dwóch mniejszych wkładów. Do standardowej, małej szuflady pasuje organizer o wymiarach 35×30 cm lub 45x 30 cm, a do dużych szuflad wkład o wymiarach 90×40 cm lub 84×49 cm. Przed zakupem warto dokładnie zmierzyć szufladę, aby organizer nie utrudniał jej otwierania. Organizery do szuflady kuchennej mogą mieć różną wysokość:

  • Niskie organizery – posiadają około 5 cm wysokości. Przeznaczone są do szuflad, w których przechowuje się sztućce i inne drobne akcesoria, na przykład ostrzałkę do noży. Posiadają wiele przegródek o różnych kształtach – węższe są przeznaczone na noże, łyżki i widelce, a szersze na przykład na łyżki wazowe.
  • Wysokie organizery – posiadają około 20 cm wysokości (lub więcej). Umieszcza się je w szufladach, które służą do przechowywania słoików, garnków lub produktów spożywczych. Posiadają mniej przegródek od niskich organizerów, lecz są one o wiele większe, tak aby zmieściły się w nich większe przedmioty.

Dobrze dopasowany wkład do szuflady powinien w miarę ściśle przylegać do jej brzegów, a jednocześnie umożliwiać łatwe owieranie szuflady i wyjęcie całej jej zawartości. Zbyt luźny organizer do szuflady spowoduje, że w wolnych przestrzeniach będzie gromadził się brud. Z drugiej jednak strony wkład nie powinien być za duży, aby w razie potrzeby można go było łatwo wyjąć i wyczyścić. Wybierając odpowiednie akcesoria, warto mieć na uwadze również rodzaj przechowywanej zawartości. W sprzedaży dostępne są między innymi:

  • Organizery do sztućców
  • Organizery do kieliszków, filiżanek i talerzy
  • Organizery na pojemniki do przypraw
  • Organizery do pojemników na napoje
  • Organizery do garnków
  • Organizery do noży do krojenia

Organizer do szuflady kuchennej i inne akcesoria

Wysoki organizer do szuflady kuchennej jest niezwykle przydatny. Aby jeszcze lepiej uporządkować w nim rzeczy, warto wyposażyć go w dodatkowe pojemniki, które umieszcza się w przegródkach. Ich rozmiar zależy od tego, do czego mają być przeznaczone. Najpopularniejsze są pojemniki do przechowywania cukru, soli, przypraw, makaronu, kasz oraz innych produktów spożywczych. Niektóre mają naklejone na wieczku karteczki z napisami informującymi, co znajduje się w środku.

Nadchodzące promocje