Oświetlenie w stylu prowansalskim

Oświetlenie w stylu prowansalskim

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Oświetlenie w stylu prowansalskim-poradnik Westwing

Dobrze dobrane oświetlenie jest zwieńczeniem aranżacji. Może dodać jej przytulności, a nawet ukryć jej mankamenty. Stylowe lampy są także eleganckimi i funkcjonalnymi dekoracjami. Jednak liczba przeróżnych lamp i lampek dostępna w sklepach może sprawić, że wybór tych najlepszych i najładniejszych będzie bardzo trudny. Tym razem podpowiadamy, jak dobrać idealne oświetlenie w stylu prowansalskim.

Styl prowansalski cechują białe drewniane meble, na których ustawia się liczne dekoracje i bibeloty. Wśród nich często widuje się lampki nocne lub latarenki, które także zaliczamy do części oświetlenia domu. Każde pomieszczenie wymaga innego światła i innych jego źródeł. Radzimy, jak oświetlać po prowansalsku!

Kuchenne oświetlenie w stylu prowansalskim

Kuchnia w stylu prowansalskim sprawia wrażenie przytulnej, dlatego nie sprawdzi się w niej nowoczesna lampa sufitowa z LED-owymi żarówkami. Zamiast niej lepiej zdecydować się na żyrandol z abażurami. Jeśli kuchnia jest połączona z salonem, można powiesić w nich takie same lampy lub dwa modele z tej samej serii.

W kuchni dodatkowe źródła światła są niezbędne i pomocne podczas codziennych prac. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się ukryte pod szafkami niewielkie lampki. Ich nowoczesny design nie będzie konkurował z klasycznym wnętrzem, a ich światło jest niezbędne na blacie roboczym.

Oświetlenie do salonu w stylu prowansalskim

Aranżacja salonu w stylu prowansalskim daje duże pole do popisu, przy dobieraniu oświetlenia. Oto kilka propozycji:

  • Najważniejszym punktem każdego salonu jest lampa wisząca. We wnętrzu w stylu prowansalskim może to być subtelny kryształowy żyrandol lub lampa z tekstylnym kloszem.
  • Główne oświetlenie warto uzupełnić o dodatkowe źródła światła. Mogą to być stylowe kinkiety lub lampa stojąca z abażurem.
  • Wieczorem, światło elektryczne można zastąpić naturalnym. W tym celu w salonie można ustawić nawet kilka białych latarenek, które są kwintesencją stylu prowansalskiego i stanowią elegancką dekorację.

Sypialnia i oświetlenie w stylu prowansalskim

Oświetlenie sypialni także odgrywa ogromną rolę. Wieczorem wzrok może być zmęczony, więc warto dać mu nieco odpocząć. Dlatego w pomieszczeniu do spania światło powinno mieć ciepłą barwę. W sypialni w stylu prowansalskim najlepiej sprawdzą się niewielkie lampki nocne z drewnianym stelażem i tekstylnym abażurem. Warto postawić je na szafkach obok łóżka.

W sypialni w stylu prowansalskim doskonale sprawdzą się również latarenki i lampiony. Z zapaloną świeczką wewnątrz zmienią aranżację w oazę spokoju i relaksu!
Oświetlenie w stylu prowansalskim to nie tylko niezbędny element aranżacji domu — subtelne lampy, lampki i latarenki to małe dzieła sztuki, które doskonale udekorują każde pomieszczenie!

Nadchodzące promocje