Otwieracz do puszek

Otwieracz do puszek

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Otwieracz do puszek-poradnik Westwing

Puszki to przedmioty, które można otwierać bez najmniejszego problemu, a nawet bez jakiegokolwiek użycia siły. Wystarczy zaopatrzyć swoją kuchnię w niezbędne akcesoria, które ułatwią codzienne gotowanie i sprawią, że będzie ono bezpieczne. Jednym z przydatnych narzędzi jest otwieracz do puszek. Ten niewielki przedmiot pozwala zaoszczędzić czas oraz siłę. Ponadto jest powszechnie dostępny, a jego cena nie jest wygórowana. W sklepach znaleźć można wiele modeli otwieraczy. Dzielą się one przede wszystkim na automatyczne oraz ręczne. Co więcej, można je dopasować do stylu, w jakim zostało urządzone wnętrze, ponieważ projektanci akcesoriów kuchennych prześcigają się i wymyślają coraz to nowsze i bardziej designerskie formy narzędzi. Podpowiadamy, dlaczego otwieracz do puszek powinien się znaleźć w każdej kuchni!

Historia

W 1855 roku Robert Yeates stworzył pierwszy otwieracz. Niestety otworzenie nim puszki nie należało do najbezpieczniejszych. Trzy lata później Ezra Warner zaprojektował otwieracz do puszek, który był dość pokaźnych rozmiarów. Co za tym idzie, posiadał również dość dużą wagę, lecz skutecznie otwierał produkty. Posiadał jeden ząb do wbijania się w puszkę. Używany był w sklepach przez sprzedawców, którzy na miejscu otwierali klientom puszkę. Najlepszy otwieracz do konserw stworzym William Lyman w 1870 roku. Posiadał on obracającą się, okrągłą tarczę. Co prawda, dało się go stosować do jednego rodzaju opakowań, lecz z biegiem lat ulepszano przedmiot. W 1931 roku w sklepach pojawił się pierwszy elektryczny model, który jest niezwykle popularny do dnia dzisiejszego.

W 1959 roku wynaleziono puszki, które do ich otworzenia nie wymagały narzędzi. Mimo tego, otwieracz do puszek to przyrząd niezbędny w każdej kuchni. Często można zakupić go w zestawie z innymi akcesoriami kuchennymi.

Automatyczny otwieracz do puszek

Automatyczny otwieracz do puszek to modny i niezwykle funkcjonalny gadżet. Podczas gotowania w kuchni często ma się zajęte ręce i brakuje czasu na dodatkowe czynności. Otwieranie konserw z automatycznym modelem nie będzie czasochłonne, a ponadto nie będzie wymagało nawet użycia rąk. Otwieracz tego rodzaju jest niezwykle prosty i szybki w użyciu. Wystarczy położyć go na puszce i włączyć jednym dotykiem. Przyrząd sam otwiera puszkę, podczas gdy można wykonywać inne rzeczy. Jego największą zaletą jest fakt, że ponieważ pracuje on bez udziału osoby, nie istnieje ryzyko skaleczenia się. Mogą używać go nawet dzieci. Zazwyczaj automatyczne otwieracze posiadają designerski wygląd, co jest dodatkowym plusem.

Ręczny otwieracz do puszek

Nowoczesny, ręczny otwieracz do puszek także jest bezpieczny i funkcjonalny. Modele, które obecnie można spotkać w sklepach w niczym nie przypominają otwieraczy z dawnych lat. Nowoczesne narzędzia otwierają konserwę nie rozcinając wieczka dzięki czemu nie istnieje ryzyko zacięcia się ostrą krawędzią wieczka. Zapewnia on higienę, podczas użytkowania, ponieważ przyrząd nie dotyka zawartości puszki. Wystarczy wsunąć otwieracz na puszkę, a następnie kręcić dużym pokrętłem we wskazaną stronę. Duży uchwyt przytrzymuje wieczko, dlatego nie trzeba zdejmować go ręcznie. I gotowe! Co więcej, dostępne są otwieracze dla lewo i praworęcznych.