Ozdoby na biurko

Ozdoby na biurko

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Ozdoby na biurko-poradnik Westwing

W komfortowych warunkach i w miłym otoczeniu pracuje się o wiele lepiej. Bez względu na to, czy chodzi o domowy gabinet, czy wystrój biura, warto zadbać o wszystkie szczegóły. Inspiracji i dobrej energii dodają różnorodne ozdoby na biurko. Mogą to być praktyczne dekoracje, takie jak ozdobne holdery na dokumenty czy długopisy, podkładki pod mysz, kubki czy przyciski do papieru, albo figurki i akcesoria, które nawiązują do naszych zainteresowań. Wiele zależy również od dominującego stylu aranżacji. Ozdoby klasyczne i nowoczesne rządzą się bowiem nieco innymi prawami. Sprawdź, jak wybierać dekoracje, by praca stała się większą przyjemnością!

ozdoby na biurko nowoczesne

Praktyczne ozdoby na biurko

Urządzając biuro lub gabinet, warto zacząć od praktycznych dekoracji, które nie tylko zdobią, lecz także wyróżniają się wysoką funkcjonalnością.

  • Holdery na dokumenty i długopisy – najlepiej wybierać modele w ulubionym kolorze. Wiele zależy od indywidualnych upodobań. Miłośnicy minimalizmu częściej stawiają na prostotę i geometrię, z kolei fani gorących wzorów – na akcesoria w stylu boho czy orientalnym.
  • Przyciski do papieru – w tej roli sprawdzają się figurki, które pozwalają utrzymać w ryzach wszystkie dokumenty znajdujące się na biurku.
  • Akcesoria komputerowe – przede wszystkim mysz i podkładka. Efektowne nadruki, przywołujące hobby i zainteresowania, to zawsze doskonały wybór.
  • Akcesoria do urządzeń mobilnym – przydają się coraz częściej wraz z ogromną popularnością smartfonów i tabletów. Warto zwrócić uwagę na dekoracyjne pokrowce oraz stacje dokujące.

ozdoby na biurko zielone

Dekoracje w stylu kolonialnym

Jeśli komuś marzy się elegancki klasyczny gabinet, warto zainspirować się stylem kolonialnym. Wyróżnia się on ponadczasowym szykiem oraz inspiracjami z całego świata, które łączy brytyjski smak i dżentelmeńska nuta. Na jakie ozdoby na biurko w stylu kolonialnym warto zwrócić uwagę?

  • Skórzane holdery i podkładki – połysk skóry naturalnej bądź ekologicznej sam w sobie czaruje każdego dnia. Dlatego zamiast prostych holderów czy pojemników warto wybierać te pokryte szlachetnym materiałem. Najczęściej mają one kolor brązowy, czarny bądź ciemnoszary. To wymarzone ozdoby na biurko do eleganckiego gabinetu.
  • Globusy – styl kolonialny to inspiracje z całego świata, dlatego globus najlepiej wyraża te fascynacje. Może to być miniaturka albo nieco większy model, zależnie od powierzchni blatu. Ciekawą opcję stanowią zamykane pojemniki na drobiazgi w formie globusów.
  • Akcesoria z duszą – nawet jeśli nie są często używane, to każdego dnia przenoszą w wiktoriański świat odkrywców dalekich krain. Szkła powiększające, nożyki do listów czy pięknie grawerowane pióra to doskonałe ozdoby na biurko w stylu kolonialnym.

ozdoby na biurko kolonialne

Ozdoby na biurko nowoczesne

Miłośnicy nowoczesności mają wielkie pole do popisu, ponieważ ozdoby na biurko w tym stylu zawsze wyróżniają się przemyślanym, efektownym designem. Co więcej, często nie trzeba nawet szukać typowych dekoracji. Lampy biurkowe, podkładki pod myszy czy wszelkie akcesoria elektroniczne doskonale wpisują się w nowoczesny wystrój. Warto jednak znaleźć jakiś punkt wspólny: kolor, motyw dekoracyjny czy fakturę – lśniącą albo matową. Lepiej też ostrożnie dozować barwy, ponieważ ich natłok w przestrzeni roboczej może być męczący. Świetnym pomysłem jest wybór akcesoriów biurkowych z jednej kolekcji. Łatwo znaleźć pojemniki na dokumenty i długopisy, podkładki pod mysz czy nawet stacje dokujące do urządzeń mobilnych, które harmonijnie łączą się w jeden spójny zestaw.

Czasami już jedna, dobrze dobrana ozdoba staje się prawdziwą królową aranżacji. To samo dotyczy przestrzeni roboczej. Ozdoby na biurko mogą przy okazji pełnić ważne funkcje praktyczne zarówno umilając pracę, jak i dobrze trafiając w gust estetyczny.