Ozdoby z bambusa

Ozdoby z bambusa

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Ozdoby z bambusa-poradnik Westwing

Moda na naturalne i ekologiczne wyposażenie wnętrz nie przemija. Stąd coraz większa popularność dekoracji z bambusa. Można je bez trudu kupić albo wykonać samodzielnie. Dlaczego warto postawić na bambus? Ozdoby z bambusa wnoszą do domu naturalne piękno. Są wyjątkowo trwałe i odporne, dlatego doskonale sprawdzają się nawet w kuchni i łazience. Bambus jest przy tym również bardzo lekki, a więc bezpieczny i wygodny. Ozdoby z bambusa można bez trudu przenosić i przesuwać, co ułatwia sprzątanie i umożliwia późniejszą zmianę aranżacji. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na piękne i praktyczne bambusowe dekoracje.

ozdoby z bambusa do łazienki

Ozdoby z bambusa: inspiracje

Oryginalne dekoracje bambusowe warto wykonać samodzielnie, tak aby idealnie pasowały do stylu wnętrza. Wystarczy dobry pomysł i odrobina cierpliwości! Oto przykładowe ozdoby z bambusa, które można łatwo zrobić w domu:

  • Ramka na zdjęcia – ramki do zdjęć to proste, a zarazem bardzo ciekawe ozdoby z bambusa, które łatwo zrobić samodzielnie. Dzięki bambusowi uwiecznione na zdjęciach wspomnienia zyskują ciepłą, naturalną oprawę.
  • Doniczka z bambusa – na doniczkę nadają się grube tyczki bambusa ułożone poziomo. Kolanka tyczki stanowią naturalne końce pojemnika. Wystarczy tylko wyciąć otwór wzdłuż bambusa i napełnić go ziemią do kwiatów.
  • Osłony na doniczki – wyjątkowo praktyczne ozdoby z bambusa. Estetyczne bambusowe osłony na donice pasują niemal do każdego wnętrza. Można je też bez trudu dobrać do doniczek o różnej wielkości.
  • Parawan z bambusa – długie bambusowe tyczki połączone sznurkiem tworzą gęstą lub lekko przejrzystą osłonę, którą można wykorzystać zarówno w mieszkaniu, jak i na tarasie.

ozdoby z bambusa parawan

Ozdoby z bambusa: stylizowane tyczki bambusowe

Proste ozdoby z bambusa nadają się doskonale do wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym. Tyczki bambusa mogą pełnić rolę ascetycznych bukietów w designerskich wazonach. Bardzo dobrze wyglądają też aranżacje z grubszych, szeroko rozstawionych tyczek bambusowych powtykanych w podłużne donice. Takie ozdoby z bambusa mogą rozdzielać dwie części pomieszczenia albo po prostu stać blisko ściany.

ozdoby z gałązek bambusa

Ozdoby z bambusa: naturalne rolety bambusowe

Żaluzje lub rolety z bambusa to piękna i naturalna, a do tego wyjątkowo trwała ozdoba okna. Można je zamontować praktycznie w każdym wnętrzu! Kuchnia i łazienka to pomieszczenia, w których ciągle zmienia się temperatura i wilgotność powietrza. Dlatego doskonale sprawdzają się w nich właśnie rolety bambusowe. Zwijane lub harmonijkowe żaluzje wykonane z bambusa są odporne na zmienne warunki otoczenia – niestraszne im gorąco i wilgoć!

ozdoby z bambusa rolety

Egzotyczne dekoracje: sztuczny bambus

Osobom, które lubią otaczać się zielenią, ale nie mają cierpliwości lub warunków do odpowiedniej pielęgnacji kwiatów, polecamy sztuczne bambusy. Wysokiej jakości krzew lub drzewko bambusowe z tworzywa to piękna dekoracja do każdego wnętrza. Sprawdzi się zwłaszcza w pomieszczeniach, które są zbyt ciemne dla żywych roślin. Egzotyczny motyw bambusa pojawia się też często w nowoczesnych wnętrzach w formie modnej kolorowej fototapety. Doskonałym dopełnieniem aranżacji są oczywiście piękne ozdoby z bambusa!