Patelnia granitowa

Patelnia granitowa

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Patelnia granitowa-poradnik Westwing

Dobrej jakości patelnia jest niezbędna w każdej kuchni, zarówno do przyrządzania najprostszych potraw, jak i bardziej skomplikowanych dań. Kupując naczynia do gotowania, warto wybrać takie, które są łatwe w użytkowaniu i będą służyły przez długie lata. Jaki rodzaj patelni najlepiej sprawdzi się w domu? Patelnia granitowa to dobry wybór dla tych, którzy cenią wygodę użytkowania i wytrzymałość. Dowiedz się więcej z naszego mini-przewodnika!

Patelnia granitowa – poznaj zalety gotowania na kamieniu

Patelnie granitowe, czy raczej patelnie z powłoką granitową, wykonane są zwykle z wysokiej jakości aluminium lub stali nierdzewnej, które zabezpiecza specjalna, mineralna powłoka typu non-stick. Granitowa patelnia posiada szereg zalet: jest przyjazna dla środowiska, bezpieczna dla zdrowia i łatwa do utrzymania w czystości. Powłokę granitową trudno uszkodzić – jest odporna na zarysowania i przegrzanie. Jej ogromną zaletą jest również to, że idealnie nadaje się do smażenia z małą ilością lub bez tłuszczu. Dzięki temu pokochają ją wszyscy, którzy dbają o linię!

Na co zwrócić uwagę, kupując granitowe patelnie?

Sama powłoka granitowa nie musi oznaczać, że patelnia jest wysokiej jakości. Wybierając nową patelnię, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów:

  • Bezpieczeństwo: patelnia nie powinna zawierać PFOA (kwasu perfluorooktanowego), związków niklu ani metali ciężkich, które podczas smażenia mogą przenikać do jedzenia i powietrza, szkodząc zdrowiu i środowisku naturalnemu.
  • Rączka patelni powinna być wykonana z materiału odpornego na wysokie temperatury. Jej odpowiednie wyprofilowanie sprawi, że jej użytkowanie będzie wygodniejsze.
  • Maksymalna temperatura smażenia to bardzo ważny czynnik – patelnie grillowe muszą być odporna na temperatury do 250ᵒC!
  • Grubość dna powinna wynosić co najmniej 3-4 mm. Wystarczająco grube dno sprawia, że trudniej jest przypalić jedzenie, a ciepło rozprowadza się bardziej równomiernie po całej powierzchni naczynia.

Naturalne kolory

Patelnia granitowa jest nie tylko funkcjonalna i dobra dla zdrowia. Jej zaletą jest również piękny wygląd. Granitowa powłoka przypomina kolorem naturalny kamień, dzięki czemu będzie pięknie prezentować się na kuchennej półce.
Patelnia granitowa, ceramiczna, a może teflonowa? Wybór odpowiednich akcesoriów kuchennych to podstawa kulinarnego sukcesu! Cała sztuka polega na tym, żeby dopasować wyposażenie kuchni do swoich umiejętności i przyzwyczajeń. Patelnia z powłoką granitową posiada tę zaletę, że jest uniwersalna i używać mogą jej zarówno profesjonalni szefowie kuchni, jak i te osoby, dla których szczytem możliwości jest przyrządzenie jajecznicy.

Nadchodzące promocje