Patelnia kamienna

Patelnia kamienna

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Patelnia kamienna-poradnik Westwing

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To w niej przygotowuje się posiłki i spędza wiele czasu. Aby jednak gotowanie odbywało się sprawniej i bardziej efektywnie, najlepiej wyposażyć kuchnię w sprzęt odpowiedniej jakości. Takim produktem jest między innymi patelnia kamienna. Dzięki niej łatwo można przygotować smaczne i aromatyczne potrawy. Posiada wiele zalet. Między innymi przez długi czas potrafi utrzymać ciepło i równomiernie rozprowadza je po powierzchni płytki, dzięki czemu można uzyskać dobrze wypieczone danie z każdej strony. Podpowiadamy, dlaczego patelnia kamienna to produkt wysokiej jakości, który zadowoli gusta nawet najbardziej wymagających miłośników gotowania, jak i szefów kuchni!

Patelnia kamienna – zalety

Patelnia kamienna posiada wiele zalet. Przede wszystkim jest odporna na zarysowania, dlatego z łatwością można ją wyczyścić zarówno ręcznie, jak i w zmywarce. Jej kamienna powłoka pozwala na smażenie potraw bez użycia tłuszczu, dzięki czemu spodoba się ona osobom, które dbają o zdrową dietę. Co więcej, dno patelni nagrzewa się w ekspresowym tempie, dlatego danie można ugotować w szybki sposób, co jest dużą zaletą. Równomierne rozprowadzanie ciepła po powierzchni patelni sprawia, że na przykład kawałek mięsa będzie odpowiednio dosmażony z każdej strony. Kolejną i jedną z najważniejszych zalet jest fakt, że patelnia kamienna jest wielofunkcyjna, ponieważ można stosować jej do smażenia oraz duszenia potraw na kuchence gazowej, elektrycznej, ceramicznej, jak i indukcyjnej. Zakup tego modelu to inwestycja, która się opłaci!

Uchwyt ma znaczenie!

Podczas wyboru patelni kuchennej, warto zwrócić uwagę na jej uchwyt. Nowoczesne modele mają ergonomiczne rączki, dzięki którym z łatwością można manewrować produktem. Najważniejsze, aby uchwyt nie przewodził ciepła i zbyt szybko się nie nagrzewał. Najlepiej, jeśli wykonany jest z takich materiałów, jak drewno lub bakelit. Umożliwią one bezpieczne chwycenie rączki. Jeśli jednak zakupiona już patelnia kamienna posiada inny uchwyt, można zaopatrzyć się w kuchenne rękawiczki. Najlepiej sprawdzają się silikonowe oraz materiałowe modele. Przydadzą się nie tylko do patelni, ale także piekarnika i innych naczyń, które są poddawane wysokiej temperaturze.

Atrakcyjna dla oka patelnia kamienna

Patelnia kamienna ma atrakcyjny wygląd. Zapewne dużą rolę odgrywa fakt, że ma czarny lub szary kolor. Nadaje jej to elegancji i sprawia, że można serwować w niej dania bez potrzeb przekładania jedzenia do innego naczynia. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w podkładkę na stół kuchenny, która zabezpieczy blat przed uszkodzeniami. Czarne naczynia są nowoczesne i ponadczasowe, dlatego nie warto chować ich w szafkach. Wspaniale prezentują się na kuchence w modernistycznej kuchni!

Nadchodzące promocje