Patelnia stalowa

Patelnia stalowa

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Patelnia stalowa-poradnik Westwing

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Ważne więc, aby odpowiednio ją wyposażyć, dzięki czemu przygotowanie posiłków będzie jeszcze bardziej przyjemne i szybkie. Jednym z uniwersalnych produktów jest patelnia stalowa. Ma ona wiele zalet. Szybko się nagrzewa, jest łatwo dostępna i niedroga. Ważnym elementem jest także jej uchwyt. Najlepiej wybierać modele, które nie przewodzą ciepła i nie nagrzewają się zbyt szybko. Warto dowiedzieć się, jak należy odpowiednio smażyć na patelni stalowej, aby uzyskać cudowny smak i aromat mięs, ryb oraz warzyw. Podpowiadamy, dlaczego patelnia stalowa to produkt, który zaspokoi nawet najbardziej wymagające gusta szefów kuchni, jak i miłośników gotowania!

Przydatna patelnia stalowa

Patelnia stalowa jest jednym z najpopularniejszych modeli tego rodzaju. Ma ona wiele zalet. Przede wszystkim doskonale przewodzi ciepło. Warto je jednak dobrze rozgrzać przed smażeniem, dzięki czemu potrawy nie będą przywierały do dna patelni. Co więcej, jest bardzo trwała, szczególnie, jeśli jest wykonana ze stali nierdzewnej. Niełatwo ją zarysować, lecz mimo tego lepiej jest używać do niej silikonowych lub drewnianych sztućców. Ogromną zaletą tego produktu jest to, że kwasowe składniki, na przykład ocet lub sok z cytryny, nie wchodzą w reakcję z patelnią stalową, dlatego potrawy nie będą miały metalicznego posmaku.

Odpowiedni uchwyt

Ważne jest, aby patelnia stalowa miała odpowiedni uchwyt. Najlepiej sprawdzają się ergonomiczne modele, które pozwalają na łatwe i wygodne operowanie naczyniem. Istotne jest także, aby uchwyt nie był wykonany z materiału, który szybko się nagrzewa lub przewodzi ciepło. Lepszym wyborem są modele zrobione z bakelitu lub drewna. Jeśli jednak zakupiona już patelnia ma nieodpowiednią rączkę, można sobie z tym poradzić. Wystarczy zakupić rękawice kuchenne. Dobrze sprawdzają się silikonowe oraz materiałowe modele, ponieważ nie przewodzą ciepło oraz zabezpieczają przed oparzeniem. Mają również ciekawy wygląd, na przykład głowy krokodyla, żaby, hipopotama, dlatego jest ciekawym gadżetem.

Patelnia stalowa – poprawne smażenie

Patelnia stalowa jest idealna do smażenia potraw. Aby robić to prawidłowo, należy wypełnić całą patelnią mięsem, rybą lub warzywami. Dzięki temu ciepło równomiernie przechodzi także przez stykające się ze sobą produkty. Niewielkie porcje lepiej jest smażyć na małej patelni, a duże na większej. To sprawia, że oszczędza się w ten sposób nie tylko energię, ale i przyspiesza sam proces smażenia. Im jest ono krótsze, tym danie mniej kaloryczne! Takie smażenie można uzyskać wtedy, gdy ciepło szybciej dojdzie do smażonych produktów. Dlatego też sprawdzi się tu patelnia stalowa, która szybko się nagrzewa, co jest jedną z jej największych zalet.

Nadchodzące promocje