Patera do ciasta

Patera do ciasta

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Patera do ciasta-poradnik Westwing

Ciasto serwuje się zazwyczaj podczas przyjmowania gości. Samo w sobie jest atrakcyjnym smakołykiem. Aby sprawić, by wyglądało jeszcze bardziej zachęcająco, warto wyeksponować wypiek na paterze. To wysokie, eleganckie naczynie jest niezbędnym przedmiotem w każdym domu. Często posiada szeroką nóżkę oraz szeroką podstawę, dzięki czemu jest stabilne. Służy do eksponowania oraz wykwintnego podania ciast. W sklepach dostępne są modele jedno lub wielopoziomowe. Niektóre mają także w zestawie pokrywkę, dzięki której ciasto zostanie świeże na dłużej. Łatwo w niej także transportować wypieki. Podpowiadamy, dlaczego patera do ciasta to niezbędny, kuchenny przedmiot, który zaspokoi gusta nawet najbardziej wymagających miłośników gotowania!

Jednopoziomowa patera do ciasta

Patera do ciasta to przedmiot, który może posłużyć przez lata, ponieważ wykonuje się ją zazwyczaj ze szkła hartowanego lub stali nierdzewnej. W sklepach dostępne są także plastikowe modele, jednak nie są one zbyt trwałe. Dużą popularnością cieszy się jednopoziomowa patera do ciasta. Ma ona minimalistyczny wygląd, szczególnie jeśli jest zrobiona ze szkła. Wtedy będzie pasować do każdej zastawy stołowej. Jest idealna do serwowania tortów oraz wszelkiego rodzaju całych ciast, na przykład bab, ponieważ posiada dość dużą powierzchnię. Podstawa standardowych modeli posiada zazwyczaj średnicę o długości 30 cm. Aby upiększyć wypieki, obok nich na paterze warto umieścić owoce lub kwiaty.

Wielopoziomowa patera do ciasta

Wielopoziomowa patera do ciasta jest idealna do wyeksponowania babeczek, ciastek lub pokrojonego ciasta. Zazwyczaj ma dwa lub trzy poziomy. Stanowi ona dekorację stołu, która rzuca się w oczy ze względu na swoją wysokość. Podczas zakupu tego rodzaju przedmiotów należy zwrócić uwagę na to czy są stabilne, ponieważ muszą utrzymać dużą ilość jedzenia. Ważne też, aby były estetycznie wykończone, a zarazem bezpieczne podczas użytkowania. Wielopoziomowe patery robią wrażenie i nadają atrakcyjności wypiekom.

Świeże na dłużej

Niektóre patery posiadają w zestawie pokrywkę. Jeśli jednak nie jest ona dołączona do produktu, można ją nabyć oddzielnie. Jest to naprawdę przydatny przedmiot, ponieważ pozwala zakryć ciasto, dzięki czemu pozostaje ono świeże na dłużej. Sprawdzi się także podczas imprez w ogrodzie, dlatego że uniemożliwi owadom osiadanie na żywności. Nowoczesne modele posiadają designerski wygląd. Najlepiej prezentują się szczególnie te, które są wykonane ze szkła. Pasują do każdej patery i pięknie eksponują swoją zawartość. Patera do ciasta z pokrywką może być również wspaniałym prezentem dla mamy, znajomego z pracy lub bliskiej osoby, która jest miłośnikiem gotowania. Przedmiot ten może być używany zarówno podczas uroczystości, jak i codziennego obiadu!