Plakaty na drzwi

Plakaty na drzwi

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Plakaty na drzwi-poradnik Westwing

Niemal każdy w latach młodzieńczych wieszał na ścianie plakaty swoich idoli. Nie musiały być dekoracyjne. Ważne było to, by pokazywały domownikom i gościom, kim jest ich właściciel i jakie ma upodobania muzyczne lub filmowe. Dziś podejście do plakatów się zmieniło. Nie muszą niczego manifestować, mogą po prostu stać się oryginalną ozdobą domu. W zależności od tego, co będą przedstawiać, będą pasowały do różnych stylów wystroju. Dla wielbicieli nietypowych rozwiązań świetnym rozwiązaniem okażą się plakaty na drzwi. To, jak bardzo są w stanie zmienić charakter wnętrza, niejednego może zadziwić.

Plakaty do małych pomieszczeń

Modne w ostatnich latach stały się plakaty na drzwi w postaci fototapet. Format fototapety powinien odpowiadać wymiarom drzwi. Różne formaty zwykle można dobierać na zamówienie. We wnętrzach w stylu nowoczesnym fantastycznie będą wyglądały czarno-białe plakaty na drzwi. Mogą mieć charakter pocztówek z wielkich miast: Paryża, Nowego Jorku, Wenecji, Londynu. Fototapetą powinna być ozdobiona wewnętrzna strona drzwi do salonu lub sypialni. Plakaty tej formie sprawią, że przestrzeń optycznie się powiększy, a pomieszczenie całkowicie zmieni charakter. W małych przestrzeniach świetnie sprawdzą się plakaty na drzwi dające złudzenie trójwymiarowości. Taki efekt uzyska się, przyklejając na drzwi przestrzenne zdjęcia zabytkowych krużganków, długich korytarzy, mostów lub schodów. Równie dobrym rozwiązaniem będą kolorowe plakaty na drzwi. Mogą widnieć na nich egzotyczne krajobrazy, urocze uliczki włoskich miasteczek, słoneczne plaże. Poprawią nastój nawet w najbardziej pochmurne i deszczowe dni.

 Plakaty na drzwi w wersji vintage

Vintage kocha nawiązania do dawnych epok. To styl dla nostalgików tęskniących za minionymi czasami. We wnętrzach vintage współczesność spotyka się z klimatem retro. Nie wszystko w tej aranżacji musi być stare, ważne by przypominało o przeszłości. Plakaty na drzwi w stylizacji vintage będą strzałem w dziesiątkę. Wielbiciele tego stylu pokochają plakaty na drzwi przedstawiające stare samochody, zabytkowe rowery, pin-up girls, zdjęcia gwiazd kina lat 40., 50. i 60., reklamy z początku ubiegłego wieku. Plakat w stylu vintage może zajmować całą przestrzeń drzwi lub znaczną jego część. Na obrzeżach plakatu można przykleić naklejkę imitującą ozdobną ramę.

W stylu pop art

Najsłynniejszym przedstawicielem pop artu w sztuce był Andy Warhol. Osoby inspirujące się tym stylem we wnętrzarstwie nie powinny zapomnieć o nawiązaniach do sztuki Warhola lub artystów naśladujących go. W aranżacjach pop art nie może zabraknąć miejsca na odważne zestawienia kolorów, sztuczne tworzywa, a przede wszystkim – nutę szaleństwa. Plakaty na drzwi idealnie wpasują się w tę stylistykę. Warhol zasłynął techniką wielokrotnego powielania portretów w różnych wersjach kolorystycznych i zestawiania ich obok siebie. Plakaty na drzwi przedstawiające portrety Marylin Monroe, Jima Morrisona, Blondie czy nawet Alberta Einsteina w szalonych, warholowskich kolorach sprawdzą się tu idealnie. Nie trzeba koniecznie stawiać na reprodukcje oryginalnych dzieł mistrza pop artu. Założeniem tego nurtu jest przecież powielanie, multiplikowanie, naśladowanie. Inna propozycja dla wielbicieli aranżacji pop art to plakaty na drzwi w postaci komiksów, które w latach 50. i 60. ubiegłego wieku stały się kwintesencją sztuki popularnej.

Plakaty na drzwi będą świetnymi dekoracjami w najróżniejszych formach: jako wyjątkowe pocztówki, reprodukcje starych reklam lub kultowych dzieł sztuki