Podkład pod obrus

Podkład pod obrus

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Podkład pod obrus-poradnik Westwing

Stół to jeden z najważniejszych mebli w domu. To przy nim spożywa się posiłki, spędza czas na rozmowie z rodziną oraz przyjaciółmi, pracuje, a nawet uczy się. Ten funkcjonalny mebel może posłużyć w domu przez długie lata. Ważne jednak, aby odpowiednio o niego dbać. Dobrym pomysłem jest umieszczenie podkładu na blacie mebla. Odseparuje on powierzchnię stołu od tego, co będzie stawiane na obrusie. Co najważniejsze, jest całkowicie niewidoczny, dlatego to cichy pomocnik, którego warto mieć w swoim domu. Podpowiadamy, dlaczego podkład pod obrus to wyjątkowy produkt, który zadowoli nawet najbardziej wymagające gusta!

Podkład pod obrus – zalety

Podkład pod obrus to wyjątkowy produkt, który ma wielu zwolenników. Zapewne dzieje się tak dlatego, że ma on same zalety! Oto niektóre z nich:

  • Podkład pod obrus redukuje odgłos stawianych naczyń oraz sztućców.
  • Chroni blat stołu przed wszelkimi mechanicznymi uszkodzeniami, na przykład zarysowaniami, naciskiem garnków lub innych ciężkich naczyń.
  • Jest nieprzemakalny. Jeśli coś rozleje się na stole, podkład pod obrus absorbuje ciecz, lecz nie ma ona styczności bezpośrednio z blatem stołu.
  • Podkład pod obrus stanowi ochronę także przed działaniem wysokiej temperatury.
  • Zapobiega przesuwaniu oraz rolowaniu się obrusu, dzięki czemu nakrycie zawsze ma nieskazitelny wygląd.
  • Jest niewidoczny pod obrusem. Może jednak stanowić także samodzielną dekorację.
  • Można go prać. Najlepiej jednak, aby temperatura wody nie przekraczała 60 stopni Celsjusza.
  • Można go prasować po nielaminowanej stronie, lecz temepratura żelazka nie powinna przekraczać 110 stopni Celsjusza.
  • Nie wymaga obszywania. Zazwyczaj jest dostępny w dużych kawałkach, z których nożyczkami wycina się wymagany kształt. Dlatego też z łatwością dopasuje się go do każdej ławy, stołu, stolika lub innego mebla. Wszystko zależy od wymagań właściciela.
  • Pasuje do mebli wykonanych z każdego materiału. Można je stosować nawet na szklanych powierzchniach. Istotny jest także fakt, że kleje podkładu nie mają szkodliwego wpływu na blaty.

Podkład pod obrus czyni cuda

Podkład pod obrus to idealne rozwiązanie zarówno dla nowych, jak i starych, zniszczonych stołów. W przypadku nowych modeli jego zadaniem jest przede wszystkim ochrona mebla przed wszelkimi uszkodzeniami. Zaś jeśli chodzi o stare modele, podkład pod obrus może wygładzić powierzchnię blatu zniszczonego stołu. Dzięki temu obrus będzie się idealnie układał, a zastawa stołowa nie będzie się chybotać. Zamiast wymieniać stary stół na nowszy model, wystarczy go ulepszyć. Podkład pod obrus jest w tym wypadku wprost niezastąpiony!

Designerski podkład pod obrus

Dużą popularnością cieszą się stoły, stoliki oraz ławy o designerskich formach. Warto więc je wyeksponować zamiast zakrywać obrusem lub innym nakryciem. Dlatego też w sklepach pojawiły się podkłady pod obrus w intensywnych kolorach, które stanowią zarówno ozdobę, jak i warstwę ochronną mebla. Aby podkład pod obrus był niezauważalny, warto wybrać model w zbliżonym kolorze do blatu stołu. Spotkać można nawet modele z imitacją drewna, które wyglądają niezwykle realistycznie. Dla osób lubiących eksperymentować dobrym pomysłem będzie naklejenie na przykład białego podkładu pod obrus na czarny stół. Takie połączenie nie pozostanie niezauważone w mieszkaniu!

W sklepach dostępna jest także transparentna folia na stół, która także ma funkcję ochronną. Nie jest ona jednak aż tak trwała, jak podkład pod obrus.

Jak widać, podkład pod obrus to produkt, który jest przydatny, a zarazem atrakcyjny dla oka. Może być on także dobrym pomysłem na prezent, na przykład z okazji parapetówki!