Podkładka na biurko

Podkładka na biurko

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Podkładka na biurko-poradnik Westwing

Biurko to mebel, który znajduje się praktycznie w każdym mieszkaniu. Z biurka korzystają na co dzień uczniowie i studenci, a także osoby pracujące w domu. To również element wyposażenia, który sprawdza się jako miejsce na komputer. Aby odmienić charakter zwyczajnego, drewnianego biurka oraz zadbać o to, by nie niszczyło się od codziennego użytkowania, warto zainwestować w podkładkę na biurko. Oto kilka wskazówek, jak podkładka na biurko – pozornie nieistotny drobiazg – może zmienić wygląd biurka i nadać mu zupełnie nowego, stylowego charakteru.

Podkładka na biurko – nie tylko jednobarwny plastik

Podkładka na biurko najczęściej wykonana jest z plastiku. To materiał, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością oraz jest łatwy do utrzymania w czystości. W sklepach znaleźć można podkładki o różnych wymiarach i odcieniach, zarówno jednobarwne, jak i kolorowe. Taka podkładka z powodzeniem chroni biurko przed plamami z tuszu, rysami, wytarciem, a także nieestetycznymi śladami po kubkach czy talerzykach. Plastikowa podkładka na biurko sprawdzi się więc jako element wyposażenia pokoju studenta czy pomieszczenia, w którym znajduje się komputer przeznaczony do codziennej pracy lub rozrywki.

Do wnętrz o bardziej sprecyzowanych funkcjach – gabinetów, sal konferencyjnych, pomieszczeń do pracy – lepszym wyborem będzie elegancka podkładka na biurko wykonana ze skóry, sztucznej lub naturalnej. Po pierwsze, taki dodatek wygląda o wiele bardziej stylowo niż zwyczajna plastikowa podkładka na biurko, a po drugie – w sklepach znaleźć można produkty, które mają zamontowane uchwyty na długopisy, pojemniki na kartki do notowania czy wizytówki. Dla osób, które pracują w domu taka podkładka na biurko będzie więc dużym ułatwieniem w wykonywaniu codziennych obowiązków. Oczywiście cena takiego produktu jest wyższa niż podkładki z plastiku, ale efekt jest wart wydania większej kwoty pieniędzy.

Jak dopasować podkładkę na biurko do wystroju wnętrza?

Wielu osobom wydaje się, że podkładka na biurko do nieistotny drobiazg, na który nie zwraca się uwagi. Nic bardziej mylnego! Nieumiejętnie dopasowana do wystroju wnętrza podkładka na biurko może zepsuć cały efekt aranżacji. Dlatego warto wiedzieć, jak dobrać idealną podkładkę do wystroju konkretnego pomieszczenia.

  • Styl kolonialny – jeśli masywne, piękne biurko jest naczelnym elementem wystroju wnętrza, a tak bywa często w gabinetach urządzonych w stylu kolonialnym, należy zadbać o to, aby żaden szczegół nie zepsuł jego charakteru. Najlepszym wyborem będzie tu elegancka, skórzana podkładka na biurko, której kolor powinien pasować do barwy drewna.
  • Styl skandynawski – prosty i funkcjonalny styl skandynawski charakteryzuje się obecnością dużej ilości bieli – w formie koloru ścian, mebli lub dodatków oraz jej połączeniem z jasną, naturalną barwą drewna. Dlatego też biała plastikowa podkładka na biurko bez żadnych nadruków czy zdobień będzie idealnym uzupełnieniem takiego wnętrza.
  • Styl afrykański – kolory ziemi, naturalne materiały, motywy zwierzęce – to główne cechy wyróżniające styl afrykański. W urządzonym w taki sposób pomieszczeniu sprawdzi się podkładka na biurko wykonana z połączonych ze sobą prętów bambusa lub podkładka plastikowa z nadrukiem przedstawiającym np. mapę Afryki.

To tylko kilka przykładów wykorzystania podkładki na biurko jako elementu dekoracyjnego. Ich wybór jest tak szeroki, że bez problemu uda się znaleźć podkładkę z nadrukiem pasującym do konkretnego wnętrza, np. orientalnymi roślinami, bukiecikami kwiatów, figurami geometrycznymi, nastrojowymi zdjęciami dawnych gwiazd kina itp.

Podkładka na biurko – niezbędna dla ucznia

Oczywiście należy pamiętać o tym, że podkładka na biurko to niezbędny element wyposażenia pokoju dziecka, a zwłaszcza takiego, które chodzi już do szkoły. Milusińscy lubią bowiem wylać czasem na biurko sok, upuścić kanapkę, ubrudzić blat pisakami czy plasteliną. W takich przypadkach podkładka na biurko jest nieoceniona – pomaga nie tylko utrzymać czystość, ale i chroni mebel przez zniszczeniem.

Wybór podkładki do pokoju dziecka lepiej zostawić maluchom – powinny one mieć wpływ na to, jak wygląda ich kącik do nauki i zabawy. W sklepach bez problemu można kupić podkładki z nadrukami postaci z bajek i komiksów, bohaterów filmowych, drużyn piłkarskich, księżniczek, samochodów i mnóstwo innych. Praktycznym rozwiązaniem może się też okazać podkładka na biurko z planem lekcji, mapą świata lub angielskimi słówkami.

Zdaniem wielu osób, to detale tworzą wystrój wnętrza i nadają mu konkretnego charakteru. Takim detalem jest właśnie podkładka na biurko – warto więc poświęcić kilka chwil na przemyślany wybór tego dodatku.