Podkładki na stół

Podkładki na stół

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Podkładki na stół-poradnik Westwing

Podkładka na stół to prosty przedmiot, który znaleźć można w niemal każdym domu. Ich historia jest tak długa, jak historia stołu. Od zawsze kładziono na stole przeróżne chusty i serwety, które miały za zadanie ochronić zarówno sam mebel, jak i obrus przed zniszczeniem czy zaplamieniem.

Współcześnie podkładki na stół przybierają przeróżne kształty, formy, wzory i kolory. Wykonywane są z najróżniejszych tworzyw. Inwencja projektantów podkładek na stół nie zna granic. Chcąc wykończyć lub odmienić wnętrze swojego salonu, jadalni czy kuchni można wybierać spośród nieskończonej liczby pomysłowych rozwiązań. Począwszy od tradycyjnych podkładek materiałowych, poprzez korkowe maty, plecionki z hiacyntu wodnego, podkładki z pleksi, z plastiku, gumy czy z pianki, po designerskie wzory podkładek z metalu czy szkła.

Podkładka na stół – ozdoby czy akcesoria?

Podkładki na stół pełnią wiele funkcji. Stanowią doskonałą ochronę przed zniszczeniem drewnianego blatu w wyniku zetknięcia z gorącym naczyniem. Ochronią także obrus przed niechcianymi plamami. Oprócz niekwestionowanych zalet praktycznych, podkładki na stół stanowią wspaniałą dekorację wnętrza. Mogą być dopasowane kolorystycznie do reszty wyposażenia i harmonijnie dopełniać wnętrzarską konwencję. Mogą także stanowić odważny kontrast do reszty wystroju pomieszczenia – wystarczy wyobrazić sobie komplet intensywnie czerwonych podkładek na stół w nowoczesnym wnętrzu, utrzymanym w odcieniach szarości. Czasami wystarczy kupić komplet nowych podkładek na stół, by całkowicie odmienić charakter wnętrza i dodać mu świeżości. Co więcej, ich cena nie jest wygórowana.

Wybór odpowiednich podkładek na stół – czym się kierować?

Wybierając podkładki na stół, trzeba kierować się własnymi potrzebami i zastanowić się, jaką funkcję mają spełniać w naszym mieszkaniu. Jeśli będą stanowić wyłącznie ozdobę, nie musimy zbytnio przejmować się ich właściwościami ochronnymi. Ważniejszy jest kolor i faktura, jaką posiada podkładka, a tu powinniśmy kierować się wyłącznie własnym gustem. Jeśli zaś akcesoria te mają pełnić funkcję także ochronną, warto zastanowić się nad materiałem, z którego są wykonane, nad ich trwałością i łatwością w czyszczeniu. Aby ochronić drewniany stół, najlepiej wybrać grubsze podkładki na stół, które izolować będą powierzchnię blatu od na przykład talerza z gorącą zupą (tu doskonale sprawdzą się plecione maty czy podkładki z pianki). Jeśli przedmioty te będą użytkowane przez dzieci, lepiej wybrać modele, które łatwo wyczyścić za pomocą wilgotnej ściereczki (np. plastik, pleksi). Przy wyborze podkładek na stół warto pamiętać o tym, by ich szerokość dopasowana była do wymiarów naszego stołu. Podkładki – ułożone na stole – nie powinny stykać się, ani zachodzić na siebie. Odległość pomiędzy dwiema podkładkami nie powinna być mniejsza niż 2-3 cm. Osoby, które dysponują małym stołem, powinny zatem wybrać podkładki bardziej subtelne i mniejsze.

Podkładki na stół to produkty niezbędne w każdym domu. Warto wybierać te, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów, aby mogły posłużyć przez długi czas. Ponadto jest to ciekawy dodatek aranżacyjny, który będzie pasował do każdej kuchni.

Podkładki na stół i nie tylko — poznaj ofertę Westwing!

Podczas posiłku istotne jest nie tylko znajdujące się na stole jedzenie, ale też sposób, w jaki zostało podane. Odpowiednio dobrany obrus, serwetki i zastawa sprawią, że biesiadnicy nabiorą apetytu i z chęcią przystąpią do wspólnej uczty! W Westwing wiemy, jak ważne jest eleganckie nakrycie stołu. W naszej ofercie znajdziesz szeroki asortyment akcesoriów stołowych: serwety, obrusy i bieżniki, tace i podkładki na stół, serwisy do kawy i herbaty, zestawy filiżanek, sztućce, patery, półmiski, salaterki, bomboniery oraz wazony dekoracyjne. Podkładka na stół dla dzieci? Nowy zestaw do sushi? A może piękny, koronkowy obrus? Westwing to wymarzone miejsce na zakupy! Czekają tu na Ciebie najlepszej jakości produkty, starannie wyselekcjonowane przez nasz zespół stylistów. Naszą dewizą jest jakość i oryginalność, a przy tym atrakcyjna cena! Wiele z dostępnych w sprzedaży artykułów zostało przecenionych nawet do 70%!

Wybierz idealne podkładki na stół — jak działa Westwing?

Westwing jest pierwszym w Polsce internetowym klubem zakupowym zajmującym się sprzedażą mebli i akcesoriów dla domu. Nasze produkty dostępne są między innymi w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Rosji i Brazylii. Co tydzień ofercie pojawiają się nowe, unikatowe produkty, starannie wyselekcjonowane przez nasz zespół stylistów na czele z Delią Fischer, współzałożycielką Westwing, a wcześniej wieloletnią dziennikarką magazynu „Elle” i „Elle Decoration”. Cały asortyment podzielony jest na tematyczne kampanie sprzedażowe. Każda z nich trwa jedynie przez kilka dni, podczas których udostępniamy limitowaną liczbę artykułów z danego typu.

Co zrobić, aby skorzystać z naszej oferty i wybrać najlepsze podkładki na stół? Po prostu zarejestruj się na stronie Westwing, wypełniając zamieszczony w górnej części strony formularz. Jedyne, czego potrzebujemy to Twój adres e-mail. Dzięki niemu będziemy co tydzień informować Cię o aktualnych promocjach i wyprzedażach. Współpracujemy wyłącznie z zaufanymi i sprawdzonymi dostawcami, oferując wysokiej jakości produkty przecenione nawet do 70% taniej! Atrakcyjna cena i profesjonalna obsługa to nasza dewiza. Już dziś dołącz do Westwing, skorzystaj z promocji i urządź dom marzeń!